s7 300 ile programlama hakkında sorun var yardım

efe43

Üye
retendiv kalıcı olmayan durum tesbit işaretlerini biz kendimiz nasıl belirliyoruz veya bunu nasıl öğrenebilirz kalıcı olanlar hangisi olmayan işaretler hangisi diye......... verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hardware kısmından cpu özelliklerine gir. retentive memory sekmesinde görebilirsin

sn enisaygören ben bi problem çözüyordum orda karşıma çıktı başlangıç darbesi yapmak için kitapta
AN 80.1
= 80.0
S M80.1
DİYE BİŞEY KULLANMIŞ AMA BEN HARDWARE KISMINDA RETENTİVE ÖZELLİKLERİNDE M80.0 VEYA M80.1 İLE ALAKALI BİŞEY GÖRMEDİM AÇIKÇASI ASIL OĞRENMEK İSTEDİĞİM BUNLARDI BU BİTLER ÖZEL CE SÜREKLİ BU ŞEKİLDE KULLANILAN BİTLERMİ YOKSA BUNLARI DEĞİŞTİREBİLİYOMUYUZ HARDWARE KISMINDAN BUNU ANLAMADIM AÇIKÇASI İLGİLENDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Number of memory bytes starting with MB0: 16

Bu yazının anlamı MB0 dan itibaren 16 byte'ın retentive olduğudur. 16 yerine kaç yazarsan o kadar Byte retentive olur.

arkadaşlar ilk önce bu sayfada büyük karakterle yazı yazdığım için özürdilerim dalgınlığıma geldi form kuralları gereğince büyük yazı yazmak yanlış anlaşılıyomuş...
sn eni saygıören verdiğin bilgi için teşekkür ederim.....

sn hahan zincir agbi data blok nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
anladım yardımlarınız ve bilginiz için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,186
Kullanıcılar
451,548
Son üye
ali0916

Yeni konular

Geri