Çamaşır makinesi keçe ölçüsü seçimi

kimkidük

Üye
Merhaba. Arçelik çamaşır makinemiz rulman dağıtmış. Kazanı ve eski keçe rulmanları söktüm. Sormak istediğim keçe ölçüsü. Makineden çıkan keçe;
40-62-9,5/11
(sanırım son iki sayı et kalınlığı) sanayide buna karşılık verdikleri keçe ise;
40-62-10 Sanayideki satıcı burdaki tüm makine tamircilerine, takım olarak bu ölçüde keçe veriyoruz. Hiçbir sorun olmaz diyor. Keçeyi aldım fakat hâlâ takmadım. Bunu takmalı mıyım yoksa aynı keçeyi mi bulmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
IMG_3745.jpeg

Keçe üç ayakta işaretli bölüme oturduğu için büyük rulman ile birlikte takılır. Su sızmasını engellemek içindir. Üç ayakta deneyip yerine öyle montaj yapabilirsin, sorun olmaz. Keçe içine bir miktar gres yağı da sürmeyi ihmal etme.

j39n6fz.jpg

Keçe üç ayakta işaretli bölüme oturduğu için büyük rulman ile birlikte takılır. Su sızmasını engellemek içindir. Üç ayakta deneyip yerine öyle montaj yapabilirsin, sorun olmaz. Keçe içine bir miktar gres yağı da sürmeyi ihmal etme.

Ekli dosyayı görüntüle 107010
Hocam evet bunları biliyorum. Benim sorum keçenin ölçü uyumu. Orijinal çıkan keçenin yüksekliği 9,5/11 sanayide bunun yerine yüksekliği 10 olan keçeden veriyorlar. Ve sorun olmaz diyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,026
Son üye
Aliosmaninan

Yeni konular

Geri