Antika lehim pastası

Iammy

Üye
Anneannem dayımın eski meslek lisesinden kalma bir çantası varmış onu verdi içinden çıktı. Şans eseri kullandım ve şuana kadar kullandığım en güzel pasta. Kıvamı bozulmuş gibi kristallenmiş şekerlenmiş gibi ama lehim bölgesne birazçık süreyim hemen lehim tutuyor lehim yağ gibi yayılıyor. Havyayı içine sokup çıkarıyım pasparlak çıkıyor. Acaba dedim içinde çok zararlı kimyasallar var şimdiki pastalar bu kadar kaliteli değilken bu halen bu kadar güzel.
IMG_20240430_001351.jpg
IMG_20240430_001340.jpg

Anneannem dayımın eski meslek lisesinden kalma bir çantası varmış onu verdi içinden çıktı. Şans eseri kullandım ve şuana kadar kullandığım en güzel pasta. Kıvamı bozulmuş gibi kristallenmiş şekerlenmiş gibi ama lehim bölgesne birazçık süreyim hemen lehim tutuyor lehim yağ gibi yayılıyor. Havyayı içine sokup çıkarıyım pasparlak çıkıyor. Acaba dedim içinde çok zararlı kimyasallar var şimdiki pastalar bu kadar kaliteli değilken bu halen bu kadar güzel.Ekli dosyayı görüntüle 107225Ekli dosyayı görüntüle 107224
Ne varsa eskilerde var

bilir misiniz? eskiden yerli malı haftası vardı. sadece yediğimizde içtiğimizde değildi. yerli malını korumayanlar utansın.
Aynen . Katılıyorum . En son katıldığım yerli malı haftasında millete Kruvasan satıyorlardı. Bizim peynirli , patatesli , ıspanaklı, mancarlı ,kıymalı böreklerin ne günahı vardı ? . Artık yediğimiz kuru fasulye bile ingiliz , yancısı pilavın pirinci bile Filipin ve Çin pirinci . Allahtan yanındaki turşu ithal değil .

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,245
Son üye
übeyt doksar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri