Önerileriniz: Evde tamir-bakım için nasıl bir tamir seti bulundurmak gerekir

adil_bkty

Üye
Bir acemi sorusu:
Arkadaşlar, evde elektrikli cihazlarda ortaya çıkan genel nitelikle arızalara müdahele etmek için hangi aletleri bulundurmak gerekir? Olmazsa olmazlar nelerdir?

Yavaş yavaş bir takım toplamayı düşünüyorum; şart değil ama özellikle önerdiğiniz bir marka, satıcı, fiyat gibi bilgiler de varsa memnuniyetle dikkate alırım.

Selamlar

ben sana güzel bi liste yapayım

1)tornavida takımı çeşitli uç kalınlıklarında
2)anahtar takımı
3)kontrol kalemi
4)pense,yan keski,karga burnu
5)alyan takımı
6)izole bant
7)ölçü aleti not bu alet çeşitli (elektronik) komponentleri kontrol etmen için
8)havya bu ise çeşitli arızalarda devre elemanlarını montaj ve demontaj yapabilmen için gereklidir
9)eye takımı bunlada çeşitli metaldeki çapakları alma ve parçalardaki düzeltmeleri yaparsın
bu yukarıda saydığım aletler olmazsa olmazlardandır

marka istersen amatör olduğunu düşünürsek

şöyle sıralayalım

tornavida takımı alpha tools olabilir black and decker olabilir

anahtar takımı olarak marka önerim yok ama fazla pahalı bi ürünü şimdilik almanı tavsiye etmem

kontrol kalemi marka farketmez bunda dijital göstergeli ve analog lambalı olmak üzere 2 ye ayrılır burda seçim sana kalmış dijital olan voltaj bilgisini küçük ekranında gösterirken analog olanı ise sadece faz kontrolü yapar eğer hatta faz varsa lamba yanar

pense yan keski karga burnu olarak yine alpha tools alabilirsin bi amatörü yolda bırakmıycak kadar iyidir

alyan takımı orion marka alabilirsin ama önerim alyan takımını kaliteli alman rico olabilir mesela

izole bant elektriki yalıtımı yapmak için kullanılan bir banttır herhangi bi ürün alabilirsin değişik renk demetleri mevcuttur:D

ölçü aletine gelince piyasada 10 15 tlden başlayıp 300 400 hatta ve hatta 500 tl ye bile bulabilirsin 10 15 tl lik dijital bi ölçü aleti şimdilik öğrenme safhasında işini görür marka olarak mastech derim

havya ise yine piyasadan 10 ial 15 tlye temin edebilceğin bi üründür bunda dikkat etmen gereken nokta asla ve asla tahta saplı alma zira 7 sene önce ben az kaldı bu ürün yüzünden kendimi yakıyordum 20 25 wattlık bi havya işini görür

eye takımı olarak marka önerim yok kalitesine güvendiğin birşeyi al

kafana takılan noktalar varsa yaz ben cevaplarım

kolay gelsin

saygılarımla

yukarıdakilere ilave olarak darbeli bir matkap

ben zorunlu olanları yazmışdım ama

Jevix çok teşekkür ederim; çok ayrıntılı, zahmet verilmiş bir cevap olmuş, ellerine sağlık.

rica ederim sormak istediğin farklı konularda olursa elimden geldiğince dilimin döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri