16f877 ve 16877A arasındaki fark

F.T.

Paylaşımcı üye
arkadaşlar aradaki fark nedir acaba ve 16f877 için yazılmış olan programı 16f 877A ya yükleyebilirmiyiz...

evet yükleyebilirsin. Sonunda A olanlar daha hızlı programlanıyor diye biliyorum.

saol ayhani kardeş
iyi çalışmalar
ayrıca parsicteki pwm olayını çözdüm sagol
çalışmamı bitirip arkadaşlarla paylaşacam.

yükleyebilirsin ferit abi bişey olmaz :)

sn ferit 877A nın 877 ye olan birkaç üstünlükleri var onları kullanmıyosanız bi problem çıkacağını sanmıyorum

Arkadaşlar ikisi arasında en temel fark config bit yapısı, "A" serisine ilave olarak bulunan "CMCON", "CVRCON" iki registerdir.

Derleme ve yükleme yapılırken hangisi kullanılıyorsa o tercih edilmelidir.(Sorun oluyor diye hatırlıyorum)

bilginize

Arkadaşlar önceki yazımda belirttiğim

(Sorun oluyor diye hatırlıyorum)

Sanırım yanlış hatırlıyorum şimdi ikisi için yapılan derlemeleri kıyasladım sonuç aynı.

Fakat dosya içinde config tanımlama yapıldıysa bu istenenden çok farklı bir yapılandırmaya sebeb olabilir. tek gördüğüm fark bu. sadece config adres yapılarında farklar var.

Bilginize

abuzettin20 kardeş duyarlılıgın için teşekkür ediyorum ..
çok sagol.....

aralarındaki teknik farkları pek bilmiyorum ama PBP de derleme yaparken kesinlikle 877 kullanılıyorsa 877, 877A kullanılıyorsa 877A belirtilmesi gerekiyor yoksa yüklemede sorun çıkıyor, ASM de denemdim abuzettin20 nin dediği gibi config ayarlarını değiştirmen gerekebilir...

877 endüstriyel tiptir. a serisi ile arasındaki fark çalışma sıcaklık farklarıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,443
Kullanıcılar
450,373
Son üye
kidorki

Yeni konular

Geri