2 fazlı infrared ısıtıcı

barakuda60

Üye
Merhaba arkadaşlar.4600W ısıtıcı aldık,satıcı 2 fazlı olduğunu söyledi.sobalar 2. el üzerledinde plaka ları yok.
Benim sorum şu
2 fazlı olmasının nedeni nedir,elektrik tüketimine bir faydası varmı
sobadan 3 kablo çıkıyo ben faz+nötr+toprak sanmıştım 2 faz+nötr müş.
vallahi çok kafam karıştı bu konu ile bilgisi olanlar lütfen yazsınlar
teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.barakuda60,ısıtıcının üzerinde kumanda sistemi ile ilgili devreler yok ise nötr değilde topraktır o üçüncü kablo.Isıtıcı rezistansın hesabında gerilim,kesit ve uzunluk gücü belirler.Dolayısı ile faz,faz arası gerilim ile de çalışması normaldir.Bilhassa yurt dışından getirilen(Almanya,Avusturya vs.) çeşitli ısıtıcı, şofben,soba ,ocak gibi cihazlarda 2 faz ve 3 fazlı olanlarına çok rasladım.

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim,sobada kontrol paneli yok.direkt olarak çalışıyor.3. kabloyu toprak olarak kullanırım.
İyi çalışmalar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,376
Kullanıcılar
450,251
Son üye
Salih.38

Yeni konular

Geri