3 faz 380V motoru 3 faz 190V çalıştırmak.

Teşekkürler hocam bir cok marka inv. ugrastim ama bu urunu ilk defa gordum.Teknik destek servis v.s. sorun olabilir.
Turkiye de faal olan firmalarda var midir diyecegim ama kullanilan bir voltak olmadigi icin zor gibi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Stator sargilariyla oynsmadan zor gibi birde 60hz olayi var.

..ya hazir devreyi bulmsk lazim yada almak lazim.

Ben sana cevaben yazmamıştım.
Benim gibi ihtiyar birine şaka yollu gönderme idi.

Senin cevabını verdiler debelenip durmakla başka çözüm bulamazsın.
Yani makul olmaz , hesaplı olmaz.
Ya trafo ya da uygun motor , motor daha hesaplı olur , birde trafo kayıpları falan filan uğraşmamış olursun.
Sardırma parasına motor bulursun .
Piyasada hazır bulamazsan motor imalatçıları ile görüş .
Elektronik çözümler ucuz olmaz.
Ancak monofaze gerilimde trifaze çalıştırma zorunluğu varsa o zaman düşünülür, senin zaten trifaze şebeken varmış...

slm bende bobınajcuı olarak bı cvb yazmak ıstıyorum tabıkı motorların bıbın baglantılarını degıstırmek gereklı 1400 devırler ıcın 3 faz 190 volta gore baglantı var onu bılıyorum ama dıger devırlerı bılmıyorum bıde daha once denemedım

slm bende bobınajcuı olarak bı cvb yazmak ıstıyorum tabıkı motorların bıbın baglantılarını degıstırmek gereklı 1400 devırler ıcın 3 faz 190 volta gore baglantı var onu bılıyorum ama dıger devırlerı bılmıyorum bıde daha once denemedım
Bobinlerin Bağlantıları denince,tel kesiti,sinir sayılarını değiştiriyormusunuz yoksa çıkış bağlantılarını mı değiştiriyorsunuz?

Ben sana cevaben yazmamıştım.
Benim gibi ihtiyar birine şaka yollu gönderme idi.

Senin cevabını verdiler debelenip durmakla başka çözüm bulamazsın.
Yani makul olmaz , hesaplı olmaz.
Ya trafo ya da uygun motor , motor daha hesaplı olur , birde trafo kayıpları falan filan uğraşmamış olursun.
Sardırma parasına motor bulursun .
Piyasada hazır bulamazsan motor imalatçıları ile görüş .
Elektronik çözümler ucuz olmaz.
Ancak monofaze gerilimde trifaze çalıştırma zorunluğu varsa o zaman düşünülür, senin zaten trifaze şebeken varmış...
Motor elimizde hocam,gerisi şartıyla alakalı

kesıt falan sıpır falan degıstırmıyoruz bonıler sarıldıktan sonra en son baglantı seklınde 380 gore degılde 190 volta gore baglaantı seklı var ondan bahsettım

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri