3 faz asenkron motor için kondansatör seçimi cezaya girmemek için

Hocam , çok tesekkur ederim. Sagolun. Güc formulleriyle , devir sayisi formülünü arasındaki ilişkiyi teorik olarak kuramiyorum. Cos fi devirden nasıl ( hangi etkenler sayesinde ) etkileniyor. Burayı merak ettim.

Teorik ilişki kurmak için Kulman'ın 500 sayfa-
lık " Elektrik Makinaları " kitabını okumanız gerekiyor.Tatbikatını görmek için,motor üre-
tim firmalarının kataloglarına bakmanız ye-
terli.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Teorik ilişki kurmak için Kulman'ın 500 sayfa-
lık " Elektrik Makinaları " kitabını okumanız gerekiyor.Tatbikatını görmek için,motor üre-
tim firmalarının kataloglarına bakmanız ye-
terli.
Sayende bir şey daha öğrenmiş olduk baba . Bu elemanın ismi George Kuhlman mış . Ama kitaplarının pdf i malesef yok .

Bizlerde ;) ( sahaf ! ) ancak bulunur.O za-
manlar fotokopi bile yoktu.İspirtolu,mavi renkli saman kağıda basılan adını unuttuğum
fotokopiye benzer bişey vardı.Kulman,elekt-
rik makinaları dersinin babasıdır.Sayesinde ! 160 kw 1000 d/d lik motor imalat hesabı
yapmıştım ara proje olarak.:rolleyes:

İspirtolu,mavi renkli saman kağıda basılan adını unuttuğum

ozalıt makınası....

Bizlerde ;) ( sahaf ! ) ancak bulunur.O za-
manlar fotokopi bile yoktu.İspirtolu,mavi renkli saman kağıda basılan adını unuttuğum
rik makinaları dersinin babasıdır.Sayesinde ! 160 kw 1000 d/d lik motor imalat hesabı
yapmıştım ara proje olarak.:rolleyes:
Mustafa Bayram hocanın topraklama kitabını haciladi birileri benden . Bakmadığım sahaf kalmadı. Inanılmaz güzel ve tarihi bir kitaptır. Hâlâ düşündükçe icim cız yapıyor . Hatta bir ara foruma yazmıştım, olan arkadaş varsa parasıyla almaya hazırım diye . Hiç kimseden ses çıkmadı [emoji31]

O kitaptan enaz 15-20 tane hediye etmişli-
ğim var :oops:Ben bitirmiş olabilirim.:rolleyes:Uzun
süredir basılmadığını ( çok önemli işleri var tabiki ! ) söylediler.3-4 yıldır,beylere ! çok rahatsızlık veriyorum.Sizlerde başka nokta-
lardan omuz atarsanız,belki yeniden basılır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,259
Son üye
Samet00

Yeni konular

Geri