3000w ups toprak+nötr

atlp

Üye
Iyi çalışmalar arkadaşlar ve abilerim
otomasyon panosunda plc,kumanda panolarını beslemektedir ancak nötr ile toprak arasını ölçtüğüm zaman kıssa devre edilmiş görüyorum bende ups çıkışına sapladığım fişin toprak ucunu iptal ettim bu seferde ups fauld vermeye başladı nötr ile toprağı kıssa devreyi bulmaya çalıştım ancak pano içerisinde değil sahada biryerlerde kıssa devre sizlerde taktir edersiniz ki sahada bulmak çok zor bu arızadan kurtulmak için nasıl bir yol izlemeliyim(not:nötr ile toprak kıssa devre olmasından dolayı 2 defa ups yandı)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Daha anlaşılır yazın sorununuzu. en azından ben anlamadım,kendi trafosu olan bir yer mi, iptal edilen bağlantı nerede,
sahada bir yerde kısa devre ups yi etkilemez, ups nin yanmasının bundan kaynaklandığını nasıl anladınız.

Iyi çalışmalar arkadaşlar ve abilerim
otomasyon panosunda plc,kumanda panolarını beslemektedir ancak nötr ile toprak arasını ölçtüğüm zaman kıssa devre edilmiş görüyorum bende ups çıkışına sapladığım fişin toprak ucunu iptal ettim bu seferde ups fauld vermeye başladı nötr ile toprağı kıssa devreyi bulmaya çalıştım ancak pano içerisinde değil sahada biryerlerde kıssa devre sizlerde taktir edersiniz ki sahada bulmak çok zor bu arızadan kurtulmak için nasıl bir yol izlemeliyim(not:nötr ile toprak kıssa devre olmasından dolayı 2 defa ups yandı)
ups cihazına bağımsız bi topraklama yapmanı tavsiye ederim. slm

Kardesim ups ayri bi linye sebeke syri bi linye cekmelisn sebekeyle ups arasnda sont varmi varsa ney daha detay yazabilirsen

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,380
Kullanıcılar
450,260
Son üye
Samet00

Yeni konular

Geri