36 kv 400 veya 630 kva trofo tavsiyesi.

%100 yerli ve kaliteli firma olan ELTAŞ markayı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben trafo alacak olsam;
servis hizmeti olan , kullanacagim sehre en yakin olan markayi tercih ederim,

25 kVA dan 150 MVA ya kadar ki guclerde 100 % yerli ureticiler basarililar.
BEST , MAKSAN , ELTAS , ELKIMA

hermetik trafodan korkmanız , trafoyla ilgili bilginizin az olmasından kaynaklanmaktadır.Marka ismi vermek istemiyorum ama cok sağlam yapan trafo markaları var.Hermetik trafolar hermetik kapamada yapıldıysa eger hakikatten Bakım gerektirmez ama küçük firmalar bu kurala pek riayet etmiyorlar sizde kötü bir markayla karşılatığınız için böyle yazıyorsunuzdur umarım .

:D beni güldürdün allah senide güldürsün sık sıkta yağ al teste gönderirsin

:D beni güldürdün allah senide güldürsün sık sıkta yağ al teste gönderirsin

ekrem bey suan hala dünyanın enbüyük trafo üretici olan bir firmada servis teknikeri olarak calısmaktayım , ondan öncesindede 4 sene başka bir firmada test teknisyeni olarak görev yaptım , dediğinizin gibi maksandada bircok tanıdığım kişi mevcuttur. Test teknisyeni yaptığım zaman benim çalıştığım fabrika hermetik üretimi için yeni izin almıstı ve tip deneyleri nin tamamımı ben yaptım ,bunlardan en uzun süreni tam 15 gün aralıksız süren kazan ömür testidir .
sen gülmeye devam et sunuda söyliyim daha dün adanadan döndüm ,isken enerjide türkiyenin en büyük trafosu 675 MVA trafonun test ve bakımını yapmanın gururunu yaşıyorum .
Ama senin bilmediğin tek konu bu değil sen hiç bir şey bilmiyorsun , bilseydin hermetik trafodan yağ numunesi alındığını söylemezdin . böyle bir işlem yapıyorsan trafon hermetiklikten cıkmıstır demektir .
Sen hermetik trafoyu bırakta HERMETİĞİN kelime anlamı ögrenmekten başla işe derim saygılarımı sunar iyi araştırmalar dilerim .

@mehmet_ist biz burda yazıyorsak bi sebebi vardır farklı markalarda hermetrik trafoyla başım belaya girdi ve sende bana trafoyla alakalı bilginiz yok diyorsun haliyle bende sana beni güldürdün diyorum ayrıca senin hermetrik ürününün saglam calıştıgına eminim burda yazdıgına göre ben hala diyorum hermetrikmi tüp bebege benziyo yanlız bu sıkıştıgı zaman yag atıyor ve tr servis dışı bu arada banada hermetrigi bidaha anlat bilgimi tazeliyim iyi olur bu konuyu inceleyen arkadaşlarda faydalanır ..........

Kocaeli üniversitesinde yaptığımız 2 uygulamada ABB hermetik trafo kullanmıştık yaklaşık 7-8 sene geçti süper bir performans var en ufak bir sorunda yaşamadık. Çevremde kullananlarda çok memnun. Sn ekrem.kolu ABB yanında verdiğiniz markalar 3.4.sınıf bile olamaz.

evet abb de sorunsuz ama 10-15 sene sonra ne olur ona bakmak lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmet_ist biz burda yazıyorsak bi sebebi vardır farklı markalarda hermetrik trafoyla başım belaya girdi ve sende bana trafoyla alakalı bilginiz yok diyorsun haliyle bende sana beni güldürdün diyorum ayrıca senin hermetrik ürününün saglam calıştıgına eminim burda yazdıgına göre ben hala diyorum hermetrikmi tüp bebege benziyo yanlız bu sıkıştıgı zaman yag atıyor ve tr servis dışı bu arada banada hermetrigi bidaha anlat bilgimi tazeliyim iyi olur bu konuyu inceleyen arkadaşlarda faydalanır ..........

Ekrem bey , hermetik trafolara bende karsıyım cünkü ,hermetik trafolar bakım gerektirmiyor bide plagın busıngse dahada kötü , verin enerjiyi 30 sene yanına yaklaşmayın, ben bir servisci olarak arıza ve sorun cıkaracak trafoyu severimki bende ekmek yiyim.
Sizden önce ki yazım için özür diliyorum HERMETİK TRAFOYA HAYIR.
:)

Ben BEST i tavsiye ederim. hem yerli üretici hem de yeni üretim tesisleri ve laboratuvarları harika prıl pırıl. Türkiyenin en büyük ve en modern labaratuvarını bir görmenizi tavisye ederim. ve de şunu diyeceksiniz : evet Türkiye' de de oluyormuş bunlar.

1000 kva 34,5/0,4kV trafo alacakcan best veya eltaş markalara bak çünkü diğerşerinin iç bağlantıları ve bobinleri düzgün beğil benden sana tavsiye

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri