Şalter ve Kablo seçimi

Aklıma takılan bir soruyu sizinle paylaşıp bilgi sahibi olmak istedim. Trifaze kablo ile besleyeceğim Mono faze cihazların olduğu bir panoda güç hesabı yaparken. Yükleri toplayıp trifazeye göre hesapladığımda 10.56 amper çıkıyor , cihazların ayrı ayrı monofazeye göre hesapladığımda 36,46 çıkıyor. Şalteri ve kablo seçimi hangi hesaba göre seçilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aklıma takılan bir soruyu sizinle paylaşıp bilgi sahibi olmak istedim. Trifaze kablo ile besleyeceğim Mono faze cihazların olduğu bir panoda güç hesabı yaparken. Yükleri toplayıp trifazeye göre hesapladığımda 10.56 amper çıkıyor , cihazların ayrı ayrı monofazeye göre hesapladığımda 36,46 çıkıyor. Şalteri ve kablo seçimi hangi hesaba göre seçilir?
Faz başına çekilen en yüksek akım değerine göre.

Kullanılacak cihazın 3 faz veyahut 1 faz hesabı yapılıp faz başına çekeceği akıma göre devre koruyucu elamanı seçilmesi gerekmektedir. Hesaba göre kablo, kabloya göre devre kesici seçimi yapılmalıdır.

Kullanılacak cihaz motor ise motor etiket değerleri göz önünde bulunarak hesap yapılmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri