55 kw dalgıç pompa motopomp kompanzasyonu kondansatörü cosfi 0.95'e 0.98'e 0.99'a yükselttikmi kondansatör değeri kaç kvar lokal kompanzasyon yapmak

@efsane 54

Üye
55 kw yıldız üçgen bir dalgıç pompamız motopompumuz var cosfi 0.95'e 0.98'e 0.99'a yükseltmek istiyoruz yükselttikmi kondansatör değerleri nekadar lokal kompanzasyon yapmak istiyorum üçgen kontaktörüyle beraber devreye almak istiyorun
55 kw yıldız üçgen bir dalgıç pompamız motopompumuz var cosfi 0.95'e 0.98'e 0.99'a yükseltmek istiyoruz yükselttikmi kondansatör değerleri nekadar lokal kompanzasyon yapmak istiyorum üçgen kontaktörüyle beraber devreye almak istiyorun
almak istiyorum
almak istiyorum

almak istiyorum

almak istiyorum
forum yöneticileri bu duruma bir el atarmisınız

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Oncelikle mevcut durumdaki cosfi degerinizin bilinmesi gerekir.

Buradan seçin.Ayrı kontaktör,ayrı koru-
ma !
efendim forum kurallarına aykırı değilse marka ve cosfiyi ve markayı söylüyorum van san 380 volt cosfi100 50 de 0.76 cosfi100 75te 0.84 cosfi100 de 100 de 0.88 motor 2900 devirdakika 75 beygir 112 amper

Cosq,motor yüküne bağlı olarak değişir.
Çalıştırıp,mevcut cosq değerini ölçtükten
sonra,cetvelden yararlanabilirsiniz.Ek bilgi fikir verebilir.

Ekli dosyalar

• hesap.jpg
    hesap.jpg
    143 KB · Görüntüleme: 289
Son düzenleme:
Cosq,motor yüküne bağlı olarak değişir.
Çalıştırıp,mevcut cosq değerini ölçtükten
sonra,cetvelden yararlanabilirsiniz.Ek bilgi fikir verebilir.
cosfi değerleri verdim size bana hesaplayıp söyler misiniz yada forum yöneticileri bu konuya bir el atarmısıniz kimse bana yardımcı olmuyor

Daha nasıl olunacak, Sn Sami İnci bey, sana bir liste verdi, incelesen görürdün veya onun üzerinden sorardın. Forum yöneticileri buna kaırsıyormu bılemem ama, bundan fazlası armut piş ağzıma düş oluyor.
Aç ada balık vermek bir kere karnını doyuru, olta verip balık tutmatı öğretmek ömür boyu karnını doyurur....

almak istiyorum

almak istiyorum

forum yöneticileri bu duruma bir el atarmisınız
arkadaşım kolay gelsin pompa Y/D çalıştığını beyan etmişsin ancak pompa gücünü değişik güçlerde olduğunu söylüyorsun % 50-75-100 gibi pompanın yükünü nasıl ayarlıyorsun vana mı kısıyorsun yoksa değişik bir çalışma mantığı mı var
pompa yükü değişkense lokal kompanzasyonla sabit bir değerde tutamazsın çünkü %50 ile 100 arasındaki her bir çalışma noktasına göre reaktif gücün değişeceği için lokal kompanzasyonla yapamazsın
eğer sabit bir çalışma noktan varsa sistemini doğal olarak buradan bilemiyoruz pompa panosunda enerji analizöründen yada mümkünse sayaçtan da olabilir yaklaşık olarak örneğin 20 kvar bir gurubun üstüne ekleyerek yada eksilterek sayaç veya analizörden kontrol edilerek istediğiniz değere ulaşabilirsiniz ikinci önemli nokta dalgıç pompanızın kuyu veya (Soğutma ceketli pompanızın depo) seviyesi değiştikçe de pompanın reaktif gücü değişecektir. işin oluru nedir derseniz ya ortalama bir en iyi değerde sabitleyeceksiniz yada benim param var ben buraya otomatik kompanzasyon panosu yaptırırm daha hassas olur hatta dahada hassas isterseniz SVC li bir pano ile bu işin çözülür sen de de bu sıkıntı kalmaz

Bana 380 volt dalgıç motopomp kondansatör seçim cetveli lazım nerde bulabilirim varsa bir arkadaş gönderebilirmi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,103
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri