57 mm büyük ekran saat derece devresi

devrede display takılı değilken entegre soketi üzerinden voltaj ölçümü yapim dedim ULN serisi entegrelerin hiçbirinden voltaj alamadım neden acaba ? 74 serisinde 5 volt gördüm ama ULN serisinde voltaj göremedim ..

1- display bacaklarını uzatmak için displayleri tutturduğun lehinli soketi arka arkaya 2 adet kullanarak uzatabilirsin düşüncesindeyim.

2- uln entegresinin hangi bacaklarında voltaj okumaya çalışıyorsun?

1- display bacaklarını uzatmak için displayleri tutturduğun lehinli soketi arka arkaya 2 adet kullanarak uzatabilirsin düşüncesindeyim.

2- uln entegresinin hangi bacaklarında voltaj okumaya çalışıyorsun?

1.dediğini yaptım 2 tane sıoketi uc uca bağladım pinler uzadı ..
ULN entegresinde 9ve 8 . pinleri ölçüyorum
devrenin son hali budur ..

pg4B4L.jpg

Şemayı inceleyeyim şu uln lerde neden voltaj yok söylemeye çalışacağım. Sorun regüle entegrerlerinde olabilir.

Şemada dikkatimi çeken nokta uln lerin 9 nolu pininde voltaj olmaması normal. Çünkü 9 nolu pin hiçbir yere bağlı değil. Neden bağlı değil? PCB çizim hatalı mı? 8 nolu pin gnd olarak - uca bağlı. Ama 4 bağlantı 9 nolu uç neden boşta anlamadım. Birde projenin yayınlandığı siteye bakayım

tamam sorun yok.

Dostum şu devreyi akü ile yada pil ile denermisin? Bunu denemeden ilerleyemeyiz.

uln artı voltaj olmaz sadece transistor gıbı düşünürsek beys uçlarına gelır oda işlemcı gonderırse bence senın devrenın çalışmaması pikteki proğramın hatası olabılır kristal bozuk veya değerınde değıldır yazılım çalışsa mutlaka bir hareketlılık olur moralınızı bozmak ıstemem ama çalişan bir yazılımı kolay kolay nete koymazlar

Bu devre çalışıyor yapıp yorumlayanlar var. sorun yazılım ya doğru yuklenmemiş yada voltaj parazitli ondan dolayı pic çalışamıyor.

akü veya pil ne alaka serkan abi ???
ben tam regüleli 12 volt güç kaynağı ile besliyorum devreyi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri