Abb 1250 amper motorlu şalter

arkadaşlar abb nin 1250 a motorlu şalteri kol kurulmuyor reset tuşunada bastım üzerindeki tüm kabloları boşada aldım ama nafile kol sanki boşta
Şalterin fotosunu paylaşırmısınız. Eğer şalterin yayı kurmuyorsa mekaniksel sıkıntı vardır. düşük gerilimin yay ile ilgisi yoktur.Düşük gerilim bobininde enerji yok ise şalteri ON yapamazsınız. yayı kurabilirsiniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Düşük gerilim bobinini devre dışı bırakma şansımız varmı test için

Elektrik kesilince devre dışı kaldı ama gelince devre ye girmedi
Kapak açılıp içeriden müdehale edilebilir.
Düşük gerilim bobinini devre dışı bırakma şansımız varmı test için

Elektrik kesilince devre dışı kaldı ama gelince devre ye girmedi
Ön kapak sökülerek düşük gerilim bobini (Bir çeşit selenoid) dışarı alınmalı.Gerekli bütün tedbirler alınarak.

Son düzenleme:
Derdini çözenlerin genelde %90 ı dönmüyor malesef :)
evvelden ben herkese yardım etmeye uğraşırdım bunun çok yanlış ve saçma bişi olduğunu anladım. hakkaten meslektaşımızsa cevap yazma gereği duyuyorum . aksi halde yok gereği .. öle saçma sapan bir düşünceye sahip oldum . kaldıki bu soru bir ustanın soracağı değil ..

evvelden ben herkese yardım etmeye uğraşırdım bunun çok yanlış ve saçma bişi olduğunu anladım. hakkaten meslektaşımızsa cevap yazma gereği duyuyorum . aksi halde yok gereği .. öle saçma sapan bir düşünceye sahip oldum . kaldıki bu soru bir ustanın soracağı değil ..
Çok kullanılmayan bilgileri kafada güncel tutması da forumların bir faydası. Yoksa forumlarin eline kontrol kalemi, havya alıp bende yaparım yav diyenlerle dolu olduğunu bizde görüyoruz. Söylenen çoğu şeyi de hazmedemedikleri de çok aşikar. Yine de her halukarda sosyal medyaya takılıp zikkimlandigi yemeği paylaşan elemanların ortamından iyidir 😀

Son düzenleme:
sorunu "şu forumdaşın yardımıyla çözdüm" diyen o kadar az ki yada nasıl çözüğünü anlatan. artık soruyu soranın uslübuna göre cevap bile vermiyorum. bana şahsen teşekkür edenlere "foruma teşekkür et" diyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri