Adaptörleri çalıyolar

zodehala

Üye
yeri burasımı bilmiyorum ama çok ilginç bir konuya denk gelmeye başladım

yeni aldığım markalı ürünlerden adaptör çıkmıyor. bu ilk başta dikkatimi çekmedi fakat bir iki dört beş derken aldığım bir ürünün youtube da kutu açılımını görünce fark ettim onlarda adaptör çıkıyor ama bendekinde çıkmıyor. geri dönük aldığım tüm ürünlerin videolarını izledim hepsinde adaptör var bendekilerde yok

jelatinli kutular olmasına rağmen . bi tanesi bu resimdeki

farklı farklı ürünlerde bu olayı yaşadım ithalatçıya sordum . kutuda ne var sa o dur diyo ama youtubde kutu açılımı öle değil

adaptör çalmaya kadar düştümü bu firmalar

Ekli dosyalar

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    3.7 KB · Görüntüleme: 14
Adaptör satmamaya başladılar belki size denk gelmiştir.

Firma derken hangi firma yapıyor bunu acaba..üretici mi,ithalatçı mı,toptancı mı?
Ayrıca kutu üzerinde kutu içeriği yazması lazım..hangi markaymış bu kamera, bize denk gelmesin..

.. üretici adresi belli ise mail ile sorulabilir.

yok yeni ticari trend böyle appllerde samsungunyeni model telefonlarında yok samsungun kameralaeında yok . buna çevrecilik falan diyorlar ama tamamen ticari .. evelden 1 konteyner 1000 1500 dolar arasında bir şeydi gemiye verdiğinizde şimdi 30.000 dolar seviyelerinde dolayısıyla nakliyeye artan yük biniyor bu nedenle 1 konteynerde daha fazla mal koymak gerekiyor bunun içinde kutuları küçültmek gerekşiyor bunun içinde adaptörü çıkarınca 2kutuda 1 kutu kar edilmiş oluyor .. 1konteynere 5000 yane koyacağı yerde 10.000 tane koyuyor buda 6dolar olan brim başına nakliyeyi 3 dolara düşürüyor . adaptörüde koymayınca nakliye bedavaya geliyor . yani çevreci mevreci falan fıstık değil .. iphon sadece kulaklıkalardan ve şarj cihazlarından dünyanın karını etti .. birde hepsini standarda bindiriyorlar type c yapıyorlar nasılsa telefonu vardır onu kullansın diyorlar ..

Bu "tasarruf" olayı aklıma şu fıkrayı getirdi;

Juan, motosikleti ile Meksika sınırına gelir. Arkasındaki iki bÜyÜk çantayı gören sınır polisi şüphelenir ve içinde ne Olduğunu sorar. Juan, Yalnızca 'kum' diye yanıt verince polis, 'aç bakalım çantaları' der.
Juan çantaları açar, polis didik didik kontrol etmesine rağmen kumdan başka bir şey bulamaz. Bununla yetinmeyen polis, gece yarısına kadar kumu her türlü tahlilden geçirtir. Ancak saf kumdan başka bir şey yoktur.
Polis, çantalarını Juan'a geri verir ve sınırdan geçmesine izin verir.
Ertesi gün Juan motosikletinin arkasında iki büyük çantayla tekrar sınırda belirir.
Polis Juan'i gene durdurur, didik didik arar, bir şey bulamaz ve Juan'i serbest bırakmak zorunda kalır. Bu olay, polis emekli olana dek yıllarca devam eder.
Bir gün emekli polis Meksika'da bir barda otururken Juan'ın içeri girdiğini görür ve derhal yakasına yapışır,
-'Senin yıllardır bir şeyler kaçırdığından eminim. Çıldıracağım.
Geceleri uyku uyuyamıyordum, senin yüzünden. Lütfen anlat bana ne kaçırdığını. Aramızda kalacağından emin olabilirsin.
Juan gülümseyerek yanıtlar,
-'Motosikleeet'.
Yani hesap daha çok kar etme. Bugün oğlan Samsung tel aldı, adaptör çıkmadı. Ayrıca satın aldı, 400TL. !

Bu "tasarruf" olayı aklıma şu fıkrayı getirdi;

Yani hesap daha çok kar etme. Bugün oğlan Samsung tel aldı, adaptör çıkmadı. Ayrıca satın aldı, 400TL. !
Recep ustam, şaşırdım. 400 mü? 4000 mi? 40.000 mi? ben 3 ay önce benim kıza iphone aldım şarj aleti
400 ₺ idi. toplamda 46,5k gitti, tek çekim. sanırım iki 0 eksik yazdın.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri