fark edilmeden sıkma iptal tuşuna basılabiliyor... ananemin makinada böyle oluyordu..!

Arkadaşlar bana aeg lavamat 3080 yıkama motoru direk çalıştırma nasıl oluyor yardım lütfen şimdiden tşk

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar motor üstünde tako uclarını çıkardıktan sonra kahve rengi ve beyaz motor ucunu köprülüyoruz geriye 2 motor ucu iki kömür ucu kalıyor burdada bi motor ucuyla kömür ucunu köprülüyoruz geri kalan iki ucdanda AC 220v veriyoruz bukadar motor direk sıkma yapar...

Arkadaşlar bana aeg lavamat 3080 yıkama motoru direk çalıştırma nasıl oluyor yardım lütfen şimdiden tşk

Konu daha önce bu başlık altında detayları ile verilmişti
Aşağıdaki linkin 69. sayfasında yeterli bilgiler mevcut soru sormadan önce geçmiş konuları arattırınız bir çok problemi kısa sürede bulma ihtimaliniz var.

aeg -elektrolüx için, aradıgınız her türlü yanıt !

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachment.php?attachmentid=6366&d=1238927703

Sayın Ali Rıza Uygur
Electrolux EWF 1010 makinamın elektronik kart arızası ile ilgili telefonla görüşmüştük. Siz de bana sitedeki rar dosyasında cevap bulacağımı söylediniz .Sagolun. Ancak benim makine EWF 1010 olduğu icin gösterge paneli farklı. Dolayısıyla Konfigürasyon yapma olayını beceremedim. Eğer elinizde ewf 1010 yada 1210 icin konfigürasyonla ilgili bir döküman varsa yayınlarsanız sevinirim. Saygılar Teşekkürler

ya bu nasıl bir iyilik bu nasıl bir kıyak emeğine sağlık çok makbule eçti meğer makinede 3 arıza varmış

selam ustam bende aeg lawamat L74800 camasir makinesi var normal calisiyor sIkmaya gelince suyu bosaltmiyor biraz duruyor sonra yeniden bastan yikamaya basliyor ön lambalarda pause yaziyor sIkma ya geldiginde pause yaziyor
neden ola bilir acaba yardimci olursaniz cok sevinirim
saygilar

1)Su tahliye filitreniz tıkalı veya pompa arızalı
2)Motor kömürlerinizden biri temas etmiyor.

Son düzenleme:
ustam makinenin programini tek sIKmada calistirinca suyu bosaltiyor pompa normal calisiyor camasirida güzel yikiyor yalniz son lara dogru suyu bosaltmiyor sikma yapmiyor yalniz pompa bozuk olsa normal programi sIkmaya alldigimda yine calismamasi gerekiyor acaba sorun elektronik beyinden olabilirmi

Pompa motorunuzu degiştiriniz!
Manyetik pompaların mil keceleri boş (susuz)çalıştırıldıgında aşınıp mıknatısın bulundugu hazneye dolar
Detarjanlı suda manyetik alan dengesini bozdugundan ,pompa ilk kalkınma dönüşünü saglayamaz ısınır bu nedenle de (mili tutulmuş motor misali)kalkış yapamaz

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri