Altus ALK-1185 klima

manakok

Üye
Herkeze Selamlar,

İnşallah yanlış yerde yanlış bir konu açmamışımdır.

Arkadaşlar bir sorunum var ve yardım almak istiyorum. Bende bir altus alk-1185 klima var,
bir arıza için kartı yerinden sökmek zorunda kaldım. şimdi tekrar takamıyorum, uçların nereye takılacağını şaşırdım,

220 volt giriş uçlarının hangileri olduğunu bana söyleyebilecek arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba, yan girişli ve dik girişli soketler beni şaşırttı. ne yapmam gerekiyor acaba.

Fan motoruna giden birde kondansatör var, bunuda çıkarmışım farkında olmadan bu kondansatörün uçlarının yanlış takılması nasıl bir sorun yaratır, doğru uçları nasıl bulabilirim. Fan motoruna giden iki tane tekli soket var. biri Sarı renk- Diğeri Kahverengi.
Diğer soketlerin yerleri belli onlarda bir sorun yok. sadece 220 girişi benim için sıkıntı oldu.

Alakanıza şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri