Arçelik 3650 M çamaşır makinesi arızası

serdar156

Üye
Arçelik 3650 M model çamaşır makinem yıkama yaparken hızlı dönüyor ve hareket ediyor, program kısa sürede bitiyor, sıkmada da kısa süreli hızlı dönüp duruyor, elektronik kartı degiştirdim ama arıza düzelmedi.
Yardımcı olursanız çok sevinirim

öncelikli olarak rezistans yanındaki ntc yi kontrol ediniz.sağlam ise sıkma ayar ve termostat düğmesinin giren kablo soketlerinin hem beyine hemde düğmelere giren kısımlarını temizleyiniz.yine olmassa beyin yanındaki modülü değiştiriniz.

hocam ntc de ve koblo soketlerinde sıkıntı yok, modül dediğiniz program cihazımı?, bu modelde kart ve program cihazı ayrı, kartı değiştirdim ama sorun devam ediyor.

hocam ntc de ve koblo soketlerinde sıkıntı yok, modül dediğiniz program cihazımı?, bu modelde kart ve program cihazı ayrı, kartı değiştirdim ama sorun devam ediyor.
kart ve program cihazının ayrı olduğunu biliyorum.kart değiştise geriye program cihazı kalıyor

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım çok yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz teşekkür ederim benim sorunum 3650 fd çamaşır makinam var makinayı açdığımda sadece boşatmada takılı vaziyette kalıyor kartı değiştirdim arza yine aynı bilgisi olan arkadaş varmı acaba..teşekkürler...

Son düzenleme:
Pompa içine baktınız mı pervanenin dönmesine engel olacak bi şey var mı, tıkanıklık var mı, en fazla kaç dk. bu durumda çalıştırdınız?

Cevabına teşekkür ederim su boşaltmada sorun yok boşaltıyor sorun makinayı çalıştırdığımda hangi konuma alırsamalyım boşaltma konumunda çalışıyor ve sonra bitiriyor..

Sürekli çalışıorsa beyin denilen program seçici içinden kontaklar yapışık diye düşünüyorum

Preostati yenisiyle deyisdirib yokladinizmi?

Cevabına teşekkür ederim su boşaltmada sorun yok boşaltıyor sorun makinayı çalıştırdığımda hangi konuma alırsamalyım boşaltma konumunda çalışıyor ve sonra bitiriyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri