Samsung çamaşır makinesi çalışırken kapanıyor

bacilis

Üye
Bir hafta evde yoktum, çamaşır makinesi fişte takılı ama kapalı idi. Geldim makineyi çalıştırdım. Makine 20-40 dk çalışıp tamamen kapandı. Düğmeye basınca da açılmadı. Ancak fişi çekip 10 k bekletip takınca açıldı. Bi kaç usta ve servise sordum anakart değişim dediler. Orijinal yeni kart aldım taktırdım. Ama yine aynı arızası yaptı. Sizce arızası ne olabilir?
Model Samsung ww90j3283kw

Maalesef görmeden, ölçmeden yardım bu kadar oluyor. Bizde size şunu şunu değişin diyebiliriz ama fuzuli masraf olur.
Tamirci veya yetkili servisi çağırın gelsin baksınlar onlar karar versin.

Yetkili servisi çağırdım onlar dedi anakart değişim diye. Anakart çok ısınıyor makine kendini korumaya alıyor sanırım anakarti ne isitabilir ki

.. aynı arıza devam ediyorsa
yetkili servisi tekrar çağırın ve ücretsiz yapsın.. demek ki arıza başka yerde..
.. yetkili servis önceki gelişinde ücret aldımı.. garantisi bitti ise çıkardığı kartı size verdi mi?

yetkili servisi tekrar çağırdım. anakart ile motor aynı anda değişmesi gerekiyor dediler. peki dedim arıza o değilse düzelmez ise anakart ve motoru geri alıp arızayı tespite uğraşır mısınız yok almayız dediler. öyle bir kısır döngüye döndü iş. servis maalesef güven vermedi. makineye akım korumlaı priz taktım her 15 saniyede bir kapanıyor. takmayınce bir süre çalışıyor sonra kapanıyor acaba fişten filan olabilir mi ?

Anakartınızın ön ve arka resimlerini paylaşın yardımcı olalım.Muhtemelen of - line switcher entegreniz arızalı.
Açma kapatma tuşu ve parazit filtre de bu arızaya sebep olur.

internetten orjinal anakart aldım taktım. yine aynı arızayı verdi ben eve gidince size fotoğraflarını atayım.

internetten orjinal anakart aldım taktım. yine aynı arızayı verdi ben eve gidince size fotoğraflarını atayım.
AKIM KORUMA PİRZLERİ uzatma en fazla 10amp olur ve hemen kapanır normal piriz e tak akım koruma pirizleri bela helede a101 den aldınsa hemen kapanır

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri