arçelik 4300 çamaşır makinası arızası acil yardım

muresha1

Üye
ustalarım iyi günler benim problemim ana yıkama programının enson çizgide su alıyor bir kaç kez tamburu çevirdikten sonra program cihazı bir kadame dönüp beklemeye geçiyor durulama başlangıcında bekliyor cihazda ve makinada her hangi bir ses duyulmuyor su içinde bekliyor sonra kendim kademe atlatırsam programa devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Durulamaya kadar sorunsuz ilerliyen süreç durulama başlangıcında takılma yaparsa su seviye şalterinizin yüksek su alma anahtarı sorun yaratıyor anlamına gelir.
**prosestatı degiştirin **
**sutahliye pompa ve hortomlarını kontrol edin**
**su giriş ventillerini kontrol edin**

selamlar...ali ustacım vermiş olduğun bilgilere ilaveler yapma ihtiyacı duydum...
1-programın bekleme yaptığı yer zaten makinenin özelliği olan suda bekletme olabilir ki öğle ise bu bir sorun değildir bir çıt atlatırsın program ilerler
2-suda bekletme noktası değilse ve sadece durulamada takılıyorsa ventil bobinlerinden birisi arızalıdır kuvvetli ihtimal yumuşatıcı ventilidir...Makinenin içinde su olması bütün ventil bobinlerinin sağlam olduğunu göstermez..
3-Su seviye anahtarına giren kazanın altından gelen siyah hortumu su seviye anahtarından sökün yavaş bir şekilde su seviye anahtarını üfleyin 2.veya 3.çıt sesini duyduğunuzda beyin motoru çalışıyorsa ventil bobinlerinden birisi kesin arızalıdır
(ventil dediğimiz parça Şebeke hortumunun bağlandığı parça)
kolay gelsin....

Son düzenleme:
ustalarım iyi akşamlar bugün itibariyle arızayı çözdüm şöyleki program cihazının harf göstergesi durulama başlangıcını göstermesine rağmen suda bırakma pozisyonunda olduğunu farkettim ama bir terslik vardı program cihazını çeviren anahtar içindeki çentikler diyeyim anahtarın başka pozisyonda takılmasını engelliyor buna rağmen ben bir çentik daha açarak anahtarı 180 derece ters monte ettim ve ön yıkamadan başlatarak programın eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde bittiğini gördüm benim anlamadığım nokta nasıl olurda program cihazı ters pozizyonda kalır ve böyle bir işlem gerek kaldı neyseki makina artık çalışıyor verdiğiniz bilgiler ışığında kontrollerimi yaptıktan sonra arıza tespitini yapabildim çok teşekkür ederim görüşmek dileğiyle

Forum istatistikleri

Konular
128,282
Kullanıcılar
450,113
Son üye
GULHAN00

Yeni konular

Geri