Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

sevgılı kaynak benım sorunuma bı care varmı acaba?

mrb ustalar benım çamaşır makınası durduk yere çalışmaz oldu mesela sıkma programına alıyorum pompa çalışıyor ve durduktan sonra makına sıkma işlemıne başlıyor saga doğru 3-5 sn çalıştıktan sonra duruyor ve program zamanı bıtene kadar aynı sekılde duruyor.bunun nedenı nedır ?

motor kömürlerini kontrol ediniz.

motor kömürlerini kontrol ediniz.

bakımcı arkadaş ilgin için çok teşekkür ederim.sorunumu hallettim.cok basıt bır problemmiş ne kömür nede program arızası tek sebebi motora gıren soket teymiş.iki kablo yerinden oynamış ve soket yerınden bıraz ayrılmış sıkılayınca bı problem kalmadı suanda çalışıyor bakalım ne olacak inşallah çalışır yoksa hanım kafaya utuyu gecırecek az kaldı. :eek::D

Arkadaslar arcelik 5060 t camasır makinem var programı aktif 40 alym baslat tusuna basym su almya baslyo su alma bitince yıkamya gecyo ama motor calsmyo program calsmya devam edyo herhangi bi arıza bulamdm herhangi bi arızada vermyo bilgisi olan acil yardım etsin

Arkadaslar arcelik 5060 t camasır makinem var programı aktif 40 alym baslat tusuna basym su almya baslyo su alma bitince yıkamya gecyo ama motor calsmyo program calsmya devam edyo herhangi bi arıza bulamdm herhangi bi arızada vermyo bilgisi olan acil yardım etsin

motoru söküp kömürlerini kontrol ediniz.kömürleri bitti ise motor çalışmaz.

selamlar arçelik ec 5060 t çamaşır makinesinin test kodlarını verirmsnz

Arkadaslar arcelik 5060 t camasır makinem var yıkama tuşu yanıyor makine çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

program iptalı yapıp tekrar deneyin. yineler ise motor kömürlerini kontrol edin

" Seç Ayarla ve kapı açma " butonuna basılı iken makine açılarak teste girilir.
Bütün ledler yanar " Basla/Dur " butonuyla diğer adıma geçilir.
Bütün ledler söner " Basla/Dur " butonuyla diğer adıma geçilir.
Ekranda EEPROM versiyon görünür
" Basla/Dur " butonuna tekrar basılarak diğer adıma geçilir.
" Yukarı/asağı Ok " butonları ile test proğramı seçilir. ( P01 , P02 , P03 )
" Basla/Dur " butonuna basılarak seçilen test programına girilir.
Ekran sağ kısmında program adımları görülür. ( 01 - 10 )
" Basla/Dur " butonuna basılarak test baslar.

bizim makina pamuklu 60 ana yıkamada iken yaklaşık 40 dk ilerledikten sonra bir anda reset atılmış gibi bütün göstergeler başa döndü ardından makina suyunu 15-20 dk boşaltmaya çalıştı gittim ben durdurdum ama durmuyor anca uzun süre fişi çekili kaldıktansonra kendine geldi ve hata kodunuda silmiş.

hata kodu H- 7 (iki tuşa aynı anda basma ile gösteren kod)

bu fotograftaki hata kodları arçelik 4120sj çamaşır makinası için geçerli mi?

bizim makina pamuklu 60 ana yıkamada iken yaklaşık 40 dk ilerledikten sonra bir anda reset atılmış gibi bütün göstergeler başa döndü ardından makina suyunu 15-20 dk boşaltmaya çalıştı gittim ben durdurdum ama durmuyor anca uzun süre fişi çekili kaldıktansonra kendine geldi ve hata kodunuda silmiş.

hata kodu H- 7 (iki tuşa aynı anda basma ile gösteren kod)

su seviye sensör hatası.

Suyu sağlıklı alamıyor olabilir

Suyu sağlıklı atamıyor olabilir.

Havalık tıkalı olabilir.

Sensör soketi maşaları gevşemiz temas etmiyor olabilir.

su seviye Sensörü arızalı olabilir

Ana kartınız arızalı olabilir
flashnec2.JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,500
Kullanıcılar
450,490
Son üye
Cengizdd

Yeni konular

Geri