Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

tşkler

Bildiğini esirgemeyen tüm arkadaşlara merhaba
Beko 7101e çamaşır makinem sıkma yapmıyor
Sıkma programı 19 dakikadan başlıyor 15sn sonra 1dk. düşüyor, pamuklu 40~60da falan yıkıyor ama sıkma yapmıyor fakat mini 30da sıkma yapıyor
Buradan değerli bilgilerinize ulaşarak test programını çalıştırdım orada sıkma yaptı (makina hem boş hem dolu iken 2kere denedim) ve hiçbir hata kodu vermedi program resetlemesi yaptım malesef yine aynı
Burada bi arkadaş kapak kilidini değiştirdim sıkma problemi gitti demiş bendeki de aynı olabilir mi yada muhtemel arıza ve maliyet ne olur?
Herkese teşekkür iyi hafta sonları..

mc68hc705b16n epromu olan 2005 model bir arçelik çamaşır makinem var,bunun yazılımından su alma miktarını değiştirmek mümkünmüdür?bunu kime nerde yaptırabilirim bilgisi olan varmıdır.Veya su alma miktarı ile oynayabileceğim ev tipi bir makine bilen varmıdır?

Bunun için prosestatın üzerindeki vidalarla oyna veya gelen hortumu uzat.

mc68hc705b16n epromu olan 2005 model bir arçelik çamaşır makinem var,bunun yazılımından su alma miktarını değiştirmek mümkünmüdür?bunu kime nerde yaptırabilirim bilgisi olan varmıdır.Veya su alma miktarı ile oynayabileceğim ev tipi bir makine bilen varmıdır?
Yazılıma müdahele şansın yok
Neden bu ayarları değiştirmek istediğinizi açıklarsanız bir kaç yol bulabiliriz

makine programındaki gibi su aldıktan sonra 2 kova suda biz ekliyoruz nerden baksanız 10-14 litre arası bir ilave su ve ancak makinede istediğimiz yıkama kalitesine ulaşabiliyoruz,bundan dolayıda eğer programda bu mümkün ise programdan değiştirip su taşıma ilave etme derdinden kurtulalım diye düşünmüştüm

Bunun için prosestatın üzerindeki vidalarla oyna veya gelen hortumu uzat.
Prosestat seçeneği deneyeceğim ama ne kadar artırır ki,ben ilave 10-14 litre arası koyuyorum,diğer bahsettiğiniz hortum seçeneğinide biraz açarmısınız.

Yanlışım yoksa 25-35cm bir hortum var, mantıken bunun mesafesi uzarsa prosestattaki diyaframa baskı yapıncaya kadar daha çok zaman geçer ve kazana daha çok su dolar.
Öte yandan esas sorunun nedir onu güzel tespit et, su kireçliyse, deterjan kötüyse vb. sebepler sonucu iyi yıkamaz. Makinan ilk zamanlardaki su seviyesine gelmeden mi yıkamaya başlıyor? Hortum filtreni, vana-su basıncı, ventili kontrol et derim.

kapasitorrr:)
o makinelerin musluklari 12 voltla cekilen bir tetige sahip degil mi?
kapasitor transistor ve role ile bir gecikme devresi ayarlayabilirsiniz,
aslinda cizerdim ama zaten usengec olmasam su floresani yakarim. ya benim su usengecligimi kim bitirebilir ki:)

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,245
Son üye
übeyt doksar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri