Arduino Seçimi

per-unit

Üye
10 adet servo veya DC motoru birbirinin konumuna göre sürecek bir kart arıyorum ve bunu Arduino ile yapılabilir mi? yapılırsa hangi Arduino kartını almalıyım. Bacak sayısı ve diğer özellik bakımından hangi kart daha iyi olur.Ve Arduino için önerebileceğiniz kitap ya da başka bir kaynak var mı?
Bu konuda deneyimli arkadaşların görüşlerine ihtiyaç duymaktayım.İlgilenen tüm arkadaşlara şimdiden tsk.

Motorları nasıl bağlayacaksınız ? Motorlar nasıl motorlar ? Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Arduino ile birlikte bir motor sürücü kartı kullanarak yapılabilir.

Motorları nasıl bağlayacaksınız ? Motorlar nasıl motorlar ? Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Arduino ile birlikte bir motor sürücü kartı kullanarak yapılabilir.

TB6612-DUAL-MOTOR-SÜRÜCÜ KARTI ile http://www.direnc.net/pololu-2981-M...etal-Gearmotor-HP-100-Rpm-PL994,PR-21655.html

Ayrıca

http://www.direnc.net/MG995-360DERECE-SERVO-MOTOR,PR-21262.html

bu motorlar kullanmayı düşünüyorum. Bu motorlardan birinden 10 tane alıp onların birbirinin konumuna göre hareketlerini kontrol ettirmeye çalışacağım.

Arduino hakkında pek bilgim yok bu yüzden hangi Arduino kartını almam gerektiğini bilmiyorum. İnternetten baktım bir kaç farklı modeli var ve hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım.Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Ya da Arduino kartını seçerken hangi kriterlere dikkat etmeliyim.

Son düzenleme:
Siz hem dc hemde servo motor kullacaksiniz oyle mi?
Kaçı dc kaçı servo olacak?

Siz hem dc hemde servo motor kullacaksiniz oyle mi?
Kaçı dc kaçı servo olacak?

Sadece bu motorlardan birini kullanmayı düşünüyorum Arduino türüne göre bu motorlardan birini alacağım.
Açılı hareket yapacağı için servo motor kullanmak daha mantıklı geldi.
Ama DC motoru da açı vererek nasıl kullanabileceğimi araştırıyorum.
İkisini aynı anda kullanmayı siz soruncaya kadar hiç düşünmedim.5 DC 5 Servo motorun birlikte kullanabilirim.

Açılı dondureceksen servo kullan.servolar genelde 180 derece doneler.ardunio uno ile 10 tane servo kontrol edersin .

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri