Arduino tft spi lcd bağlama sorunu yardım

Suan bahsedilen ekranı kullanmadım ama çok tft ekran kullandım.anlatmak istediğim ekran sürücü entegresinde ram bulunur.sen pixel bilgilerini ilgili ram bölgelerine yazarsin.sürücü onu ekrana basar.görüntü oluşturmak icin illaki ram a ihtiyacımız yok.

Suan bahsedilen ekranı kullanmadım ama çok tft ekran kullandım.anlatmak istediğim ekran sürücü entegresinde ram bulunur.sen pixel bilgilerini ilgili ram bölgelerine yazarsin.sürücü onu ekrana basar.görüntü oluşturmak icin illaki ram a ihtiyacımız yok.

sen pixel bilgilerini ilgili ram bölgelerine yazarsin. Demekki en az ekranın romu kadar boş ram e ihtiyaç var demektir. söyledikleriniz çelişiyor, uygulama örneklerini araştırırsanız limit seviyenizi de anlamış olursunuz.

:))

Hayır ekranın romu kadar falan ram a ihtiyacınız yok.eger amacın ekrana resim basmaksa sd karttan okuyup basarsin.eger şekil cizmekse ekranin ilgili hucrelerine hesapladigin bilgileri aktarirsin.illa verileri ram de biriktirmek gibi bi zorunluluğun yok

Mrb @eastwind1
Eğer dijital albüm gibi birşey yapmayı düşünüyorsanız SD kart kullanmalısınız. Eğer tek resim gösterecekseniz Bitmap dönüşümlerini yapıp, kod olarak ardunino'ya yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki kütüphanede örnekler içinde bitmap klasörünü inceleyebilirsiniz.
http://www.rinkydinkelectronics.com/library.php?id=51
Kütüphane yazmak o kadar kolay bir iş değil. İyi bir c/c++ ve çok iyi bir düzeyde elektronik bilgisine sahip olmanız lazım. Bence kütüphane yazmak için biraz erken. Ben sizin yerinizde olsam öncelikle arduninoyu iyi bir tanırdım. Sonra yapılabilecekleri yapardım. ve mevcut örnekleri deneyerek sistemin çalışma mantığını iyi bir şekilde kavradıktan sonra kütüphane işine girerdim.
Kütüphane yazmakla ilgili dokumanları google'den arattırabilirsiniz. "how to write library for arduino" şeklinde arama yaparsanız yeterince kaynak çıkıyor.
İyi çalışmalar.

Sayenizde kolay kolay elde edemeyeceğim bilgilere ulaştım cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri