Merhaba,
Ariston dialogic marka çamaşır makinem var. Makinem yıkama esnasında çok yavaş dönüyor. Hatta bazen hiç dönmüyor. Sıkma modunda sürekli ama çok düşük bir devirle dönüyor. Motorun sesi o alışa geldiğimiz motor sesinden çok uzak, inleme sesi gibi. Sanki sırtında kaldıramadığı bir yük var gibi. İçini boşaltıp çalıştırıyorum, yine aynı. Buradaki yorumlara bakıp gittim motor kömürü aldım,taktım işe yaramadı. Acaba sorun ne olabilir? Lütfen acil yardım istiyorum. Şimdiden sağolun.

Merhaba Ustalar;

makinamı z F 11 hata kodu verdi. Verdiğiniz bilgiler sayesinde pompayı söktüm ve yandığını tesbit ettim. Yeni bir pompa alıp değiştirdim fakat aynı hatayı verince kartı söküp bir göz attım ve bombayı gördüm. Maalesef karttaki K4 rölesi ile soket arasındaki transistörün pert olduğunu tesbit ettim. Acaba bu kartın tamiri mümkünmüdür arkadaşlar yoksa yeni bir kart mı alayım kararsız kaldım. Şehir İzmir olup konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

merhaba arkadaşlar, belli bir süredir üyeliğim var ama ilk defa yazıyorum. 1999 dan beri arçelik beko yetkili servis teknisyeniyim 1,5 yıl önce ayrıldım ve şu an özel servis olarak hizmet vermeye devam ediyorum. bir kaç gün önce ariston arl 85 diye bir modele denk geldim, yıkama esnasında bir müddet sonra pompa devreye giriyor ve program takip ledlerinden en üstteki ana yıkama ledi yani 3s yazan lamba yanıp sönüyor konu hakkında tecrübesi olan varsa bilgilerinizi bekliyorum. forumu takip ettiğim kadarıyla ali ustamın muhakkak konuyla ilgili bilgisi vardır diye düşünüyorum. şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

İndesit WIL 81 Çamaşır Makinesi suyu alıyor ve hiç yıkamadan yıkama süresi kadar bekledikten sonra suyu boşaltıyor ve sıkma yapıyor. Bana ana kart arızalı gibi geliyor. Eğer ana kart arızalıysa Bursa'da ana kartı tamir ettireceğim yada yenisini alabileceğim bi yer biliyor musunuz. Bide bana maliyeti ne kadar olur? Bilgi verirseniz sevinirim.

ariston margherita 2000 al108x ana yıkamayı yaptıktan sonra duruyor. Başka kart denedim ,motoru kontrol ettirdim sorun aynı . sorun nereden kaynaklanıyor olabilir .

Son düzenleme:
Selamlar.
Abim isiticiyi ve Ntcyi kontrol et
Belke yardimci olur.Kolay gelsin

merhaba arkadaşlar, belli bir süredir üyeliğim var ama ilk defa yazıyorum. 1999 dan beri arçelik beko yetkili servis teknisyeniyim 1,5 yıl önce ayrıldım ve şu an özel servis olarak hizmet vermeye devam ediyorum. bir kaç gün önce ariston arl 85 diye bir modele denk geldim, yıkama esnasında bir müddet sonra pompa devreye giriyor ve program takip ledlerinden en üstteki ana yıkama ledi yani 3s yazan lamba yanıp sönüyor konu hakkında tecrübesi olan varsa bilgilerinizi bekliyorum. forumu takip ettiğim kadarıyla ali ustamın muhakkak konuyla ilgili bilgisi vardır diye düşünüyorum. şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Mator komurlerini kontrol et temassizliq veya bitik ola bilir
pompayi kontrol et

ariston margherita 2000 al108x ana yıkamayı yaptıktan sonra duruyor. Başka kart denedim ,motoru kontrol ettirdim sorun aynı . sorun nereden kaynaklanıyor olabilir .

Indesit w84tx çamaşır makinesi sürekli yıkama programında takılı kalıyor ve durulama,sıkma devresine geçmiyor,

Sorun ne olabilir.?

Sayın Alfa Romeo Ustam;
AB836T Ariston makinanın şeması varmıydı öncede bi kaç kere rulman değiştirdim şimdi elektrik arızası var motor çalışmıyor devir kartı sağlam ölçtüm motor kömürleri iyi.Paylaşımlarınız için teşekkürler İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,402
Kullanıcılar
450,297
Son üye
aderingol

Yeni konular

Geri