Asgari ücretin 1300 tl olması bize nasıl yansır?

Hakan abi affina siginarak soruyorum ;her gecen gun issiz sayisinin arttigi bir ulkede hangi ekonomik gelismeden bahsediyoruz.90 li yillardaki iktidarlarda da issiz sayisi artiyordu.ecevit iktidarinda da artiyordu akp de de artiyor.

Samani bile ithal eder olduk.gelistigimiz nokta bu nudur?

makina imalatı firmasına eleman arıyoruz kaynakcı vs. gelenler 1 gün duruyor ısı begenmıyorlar sonrada ıssızlık oranı arttı demıyelım herkez masa bası ıs arıyor az ıs cok para ıstıyorlar

Zaten milletin yuzde 10 u geri zekali ,ondan dolayi issiz.para kazanmak batiyor insanlarimiza.ogretmenlerimiz de geri zekali 450 bin kisi heyecan olsun diye her yil kpss ye giriyor.ciftci de geri zekali samani disaridan aldiriyor.hayvan besicileri de geri zekali angus ihtal etmek varken buyukbas hayvan yetistiriyorlar.

Baska da yorumum yok...

Bundan 10 sene öncesine kadar borc batagında yüzerken su an Allah'a şükür şu an evimizde var arabamızda var 2. Bir ev almayı düşünüyoruz hepsi bu hükümetin döneminde oldu başkada sözüm yok...

Sayın üyelerimiz lütfen konuyu hükümetler ve siyasi boyutlardan soyutlayarak yorumlar yapalım. Ne idi arkadaşımızın sorusu

Merhaba arkadaslar asgari ücretin 1300 tl olmasıyla biz teknik elemanlara bu durum nasıl yansır ben işçinin cok rahat koz kullanabilecegini düşünüyorum asgari ücret+agi 1400 küsür alıyor biz sahaya cıkıyoz sürekli il dışındayız o bu aldıgımız maas biraz fazla agi yol falanda yok :) sizce nasıl degişir durumlar

Konunun gidişatı açısından bu soruya cevaplar verirsek daha yararlı olacağı düşüncesindeyim.

sorunun cevabı önceden asgari ücretten ne kadar fazla alıyorsanız yine o kadar fazla almak zorundasınız. aklın yolu bir.

makina imalatı firmasına eleman arıyoruz kaynakcı vs. gelenler 1 gün duruyor ısı begenmıyorlar sonrada ıssızlık oranı arttı demıyelım herkez masa bası ıs arıyor az ıs cok para ıstıyorlar
evet çok doğru bir yere değindiniz. bence işsizlik sorunu değil iş yapacak eleman sorunu var.yani kalifiye eleman sorunu. iş ilanlarına baktığımızda o kadar geniş sektörde eleman arayan şirketler varki zannedersiniz hiç işsiz insan kalmamış neredeyse çalıştırmak için eleman ithal edeceğiz. oysa işsizlik rakamlarına baktığımızda korkunç rakamla karşılaşıyoruz.demekki bu işte bir terslik var işmi yok işçimi sormak gerekir tabiiki

Issizlik de agari ucretin artisinoraninda artar cunku sirketler toplam verecegi maasi sabit tutmak icin zam oraninda eleman cikartir. Cikartmayam da ayni oranda malina zam yaoar bu seferde bir yandan issizlik artarken bir yandan enflasyon tavan yapar.
Ayrim yapmadan tum siyasi partiler icin soyluyorum. Onlar bunu dusunemedi mi elbette dusundu ama secimden iyi sonuc almak icin her turlu vaad veriliyor tabi. Neyse ben siyaset yapmaya karsiyim burada. Yoksa soylenecek cok soz var da susmak daha hayirli. Zaten siyasete hicbir zaman girmedim birada ve elestiri yaparken hic bir zaman isim vermem. En fazla genel siyasetin kotu yanina deginirim

Olumlu şekilde yansımayacaktır. Azcık düşünen insan durumu görür. Devir çıkar devri azıcık ucundan menfaat aldıysa o parti süper, çok güzel falan filandır. Arka plana bakın, kendi işine girişte yada eşinin , çocuğunun bir şekilde devlete, belediyeye kapağı torpille (yok canım bileğin hakkıyla atanmıştır, kul hakkı çok tehlikelidir, yersen) atmıştır. Önümde yüzlerce örnek var. Cumaya gitmeyen adamın devlete girince beş vakite başlaması, esnaf olan eşinin siyaseten iş yapabilmesi için kadının ve kızının kapanması. Dindar ve zengin ailenin bir kıza talip olduktan sonra kızın birden başörtüsüne sarılması. Belediye yada bakanlık hangi cemaate bağlı ise, orda ki çalışanların büyük bölümünde birden o cemaatten olması gibi cinliklerden bu sebepledir. Yağ kuyruğu , tüp kuyruğu bizzat yaşayanların minumum 55-60 yaş civarında olması, 80 milyonluk ülkede avm lerin ve arabaların çok yoğun olması zenginlik sayılması, (hindistanda her yer araba, avm ler dopdolu, ne zengin ülke şu hindistan!!), nitelikli iş ile niteliksiz iş kavramını ayıramadan , ülkede işsizlik yok denilmesi, medeni şartlarda iş arayanın ayıplanması hep bu cinliklerdir. Lütfen yunanistana bir yolunuz düşsün, görün garipleri. Bu arada hamd olsun 4,5 g li telefonla da görüşüyoruz. Daha ne olsun. Ülkemiz milletimiz büyüyor hamd olsun. Maşallah!!!

Iyi işte ya bizim yaşımız 55 olduğundan mukayese yapma hakkımız var. Ama senin yaşın kaç onu bilemiyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri