Avometre ?

Merhaba.Elimde olan avometreyi resim olarak ekledim.220 şehir şebekesi ölçümü nasıl yapacağım hangi kademede durmalı ? 12V DC ölçümünü nasıl yapacağım hangi kademede durmalı.Şimdiden teşekkürler.
gL8vZ0.jpg

Anladığım kadarı ile ölçü aletlerini ilk defa kullanacaksınız ve elektrik-elektronik konusunda da yenisiniz..
Evdeki prizi AC V, 750 kademesinde , 12 volt doğru gerilimi ise
DC V ,20 kademesinde ölçün.
Fotoğraftaki piyasadaki en ucuz ölçü aletidir, fiyatı 5 liradır..
220 V ile devamlı ölçüm yapacaksanız daha güvenli bir ölçü aleti alın derim..

Anladım sağolun umarım sıkıntı çıkmaz.Evet baya bi kalitesiz ürün yenisini alacağım.Tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı ?

Bu işin piri Fluke dur ama fiyatı yüksek cihazlardır. EZ Digitalde güzeldir. Ama ilk etapta bu cihazları almanızı önermem hatalı ölçümden dolayı bozabilirsiniz. Siz TT Technic RE 92 modeline bakın 55-60 Tl arasında bulabilirsiniz. Bozarsanız da içiniz yanmaz.

Anladığım kadarı ile ölçü aletlerini ilk defa kullanacaksınız ve elektrik-elektronik konusunda da yenisiniz..
Evdeki prizi AC V, 750 kademesinde , 12 volt doğru gerilimi ise
DC V ,20 kademesinde ölçün.
Fotoğraftaki piyasadaki en ucuz ölçü aletidir, fiyatı 5 liradır..
220 V ile devamlı ölçüm yapacaksanız daha güvenli bir ölçü aleti alın derim..
3 yıl önce adam bana 10 tl ye yakalamış :D

benim cihaz aşağıdaki gibi. prizdeki elektriği. pc adaptöründeki elektriği hangi modda ölçebilirim. Birde resimde göründüğü kadarıyla özelliklerni anlatabilir misiniz?

86320141130_203216.jpg

benim cihaz aşağıdaki gibi. prizdeki elektriği. pc adaptöründeki elektriği hangi modda ölçebilirim. Birde resimde göründüğü kadarıyla özelliklerni anlatabilir misiniz?

86320141130_203216.jpg

Enerji altında;
1-AC Gerilim (max 600 V)
2-DC Gerilim (max 600 V)
3-DC Akım (max 10 A) ölçebilirsiniz.

Enerjisiz ortamda;
1-Ohm (direnç) ölçebilirsiniz
2-Kısa devre kontrolü yapabilirsiniz (ok işareti olan yerden)
3-hFE yazan yerden de transistör akım kazancını ölçebilirsiniz.

Son olarak şunu belirtelim, ölçeceğiniz akım 200 mA'den daha büyük ise kırmızı renkli probu (ölçme ucunu-kablosunu) sol alttaki 10 ADC yazan yere takmanız gerek, bunun dışındaki tüm ölçmelerde problar resimdeki gibi olmalıdır.

AC ve DC diye belirtmiyor onun yerine V ile başlayan simgeler koymuşlar. Hangisi AC hangisi DC'dir? Prizdeki elektirik bildiğim kadarıyla AC değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,515
Kullanıcılar
450,512
Son üye
Cak Machine

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri