Biz boşuna okumuşuz

:)adam teknisyenlerle muhatap olmuyormuş:) o muhatap olmadığın teknisyenler olmasa sen hayatta mühendis olamazsın o teknisyenler ıstersede meslekte senın gıbılere papucu ters gıydırır

:)adam teknisyenlerle muhatap olmuyormuş:) o muhatap olmadığın teknisyenler olmasa sen hayatta mühendis olamazsın o teknisyenler ıstersede meslekte senın gıbılere papucu ters gıydırır
aynen öyle hocam çıksınlar bir piyasada görsünler dünya kaç kucak...Diplomayı kıvırıverir patron dikkat etmisin lazım arkadaşın =)

Sendeki bu artistlikle bir yere varamazsın daha mezunmusun bilmiyorum ama çık bi piyasayada o muhattap olmadığın teknisyenler sana bi ...... ;) yada işveren ..... 1.100 1.200 tlye ama sen bu artistlikte yeni mezun olarak 5000 tlden aşağıya çalısmazsın insallah iyi bir bilgin vardır yoksa bu karakterle biyere varamazsın yazık...
aselsan mühendis maaşlarına bak oralarda da teknisyeni takan olmaz :D şimdi aselsana nerden gireceksin deme sağlam torpilim var :D

aselsan mühendis maaşlarına bak oralarda da teknisyeni takan olmaz :D şimdi aselsana nerden gireceksin deme sağlam torpilim var :D

sayın 55gokhan55 ben 60 yaşinda emeklıyım özel sektör kamu hepsınde çalıştım sağlam torpıllı olman aselsan gıbı kurumda fayda yerıne zararı olur bu dedığımı bıryere yaz aselsanda çalışan tecrubelı kurt mühendisler en kuçuk sorunda problemde torpille gelenlerı yanı iş bilmiyen kişilerı kullanırlar bır örnek vereyim senın yapamıyacağın bir işi bahsettığım mühendisler yapacak mühendis olmasıda şart değil tenisyen, tekniker hatta ilkokul mezunu kalifiye usta senın yapamadığın işi yapar çikar mühendise şukadar maaş verıyorsunuz yaptığı iş ortada benım yaptığım işte ortada siz veya amırın patronun ne dıyeceksınız

sayın 55gokhan55 ben 60 yaşinda emeklıyım özel sektör kamu hepsınde çalıştım sağlam torpıllı olman aselsan gıbı kurumda fayda yerıne zararı olur bu dedığımı bıryere yaz aselsanda çalışan tecrubelı kurt mühendisler en kuçuk sorunda problemde torpille gelenlerı yanı iş bilmiyen kişilerı kullanırlar bır örnek vereyim senın yapamıyacağın bir işi bahsettığım mühendisler yapacak mühendis olmasıda şart değil tenisyen, tekniker hatta ilkokul mezunu kalifiye usta senın yapamadığın işi yapar çikar mühendise şukadar maaş verıyorsunuz yaptığı iş ortada benım yaptığım işte ortada siz veya amırın patronun ne dıyeceksınız

öyle bir yazmışsınız ki ben türkiyenin en zor üniveristesinin en zor bölümünü bitirip birşey öğrenemeyeceğim ve tekniker benim yerime o işi yapacak. hayatımın her alanında başarılı oldum lise sınavlarından tutunda fizik olimpiyatları, tubitak projeleri vs.. buradan da başarıyla mezun olacağıma eminim.

ayrıca tekniker bilim adamı değildir ar-ge mi yapacak yeni teknolojik aletler mi üretecek . şu 2 sınıfı karşılaştırmak çok saçma. teknik eleman üretim tekniklerini bilir ama mühendis işin fiziğini, matematiğini bilir. yani 2 grubunda yeri ve yaptığı iş farklı. otur programın başına mukavemet analizi yap bakalım veya borunun içindeki akışı modelle git programı çözdür. gelen sonuçları analayacak tek adam mühendistir, teknik eleman değil

hatta bazı sağlıkcılar bile kendilerini cerrahlarla kıyaslıyor buna çok gülüyorum. arkadaşlar alınmasın ama herkes yerini bilmeli...

:) basit anlamlı bir ata sözü ıle size cevap vercem :) anlarsanız anadoluda çiftçi ökuzunu tarlaya goturur öküze sorarlar nereye gıdıyorsun öküz gur sesle tarlaya gidiyorum tarlada çiftçi öküzü kara sabana bağlar akşama kadar tarla sürer akşam olunca eve gelirken öküze sorarlar nerden geliyorsun öküz kisik zor duyulur sesle tarladan geliyorum :))) daha yolun başindasın hele bır tarlaya git gel ondan sonra goruşelım:))

(fikrada öküz misalını verdım sakın yanlış anlamayın sadece bir örnektı demek istedığım )

Konu yorumlara kapatılmıştır.

Konu üyelerin isteği üzerine tekrar yorumlara açılmıştır, forum kurallarını aykırı hareket edildiği takdirde tekrar kapatılacaktır.

Eğer bir yere girerken torpil yaptırmak zorunda kalıyor isen bu senden daha iyi biri daha olduğu anlamına gelir. Ve de o işi sen alıyor isen o birinin hakkını yiyorsun demektir.
Neyse ahlak hafiyeliği yapmayacağım yada din bilgisi dersi vermeyeceğim.

Ben teknik bir adamım sana teknik olarak tavsiyem şudur kulağına küpe olsun;
Bizim meslekte ekip olarak çalışmak çok önemlidir. Ekibinde çalışan teknikerin teknisyenin ne kadar bilgili ve tecrübeli ise sen mühendis olarak okadarsındır.

Eğer sen ekibine sahip çıkmaz küçük görürsen gidip tek tek kablo pabuçlayıp uç bağlamak yada gidip leğim yapmak yada en basitinden çok basit bişi için gidip elektronik kumpasla ölçüm yapmak zorunda kalırsın, ayrıca verdiğin her işin arkasından acaba?? diye düşünürsün.

Bende mühendisim ama bu konuda çok yanlış düşünüyorsun kusura bakma. Tekrar söylüyorum bizim mesleğimizde ekip olmak çok önemlidir ancak senin bu tavrın ayrımcılığa giriyor ve ucu banada dokunuyor. O yüzden kendi adına konuş.

Ve hiçkimsenin hakkını yemeye yada hiçkimseye hakaret etmeye hakkın olmadığını anla lütfen. Kınıyorum sizi...

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri