Bu elektrikçiyi neden elektrik çarpmıyor? Fikirler?

byharby

Üye
Bu elektrikçiyi neden elektrik çarpmıyor? Görüşleriniz nelerdir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayaklarını görmemiz lazım....

TAbii ki ayakkabısı yalıtkan ve vücudundan akım akmıyor. Tıpkı kuşların faz hattına konup çarpılmaması gibi :) Selamlar.

dilini değdirsinde göreyim

öbür eliylede nötre dokunursa bi daha hiç çarpılmaz

ayaklardaki izole yani ayakkabısı toprağa teması engeller.aynı anda nötr kablosunuda tutsa ya

yıl 1988 e.m.l. atelyede yeni yeni 220 elektrik devrelerini öğreniyoruz.fırlamanın biri elindeki kabloyu prize sokmuş diğeride [bendeniz]kontrolkalemiyle elektrik varmı bakıyor.
ahanda kontrolkalemi yanıyor diye 6-7 kişi tren gibi birbirine deyip en sondakine kadar kontrolkalemi yanıyormu bakıyorken.... şşaaakk
diye kafama gelen bişey ben şokta arkamı dönünce atelye şefi osman hoca....
eşşşek herifler diye bağıra bağıra hoplayıp duruyordu adamcağız....
sonra sonra anlamıştık niye tepindiğini......
şans hepimizin ayakkabısı yalıtkanmış allahtan.........................

Bu elektrikçiyi neden elektrik çarpmıyor? Görüşleriniz nelerdir?
[video=youtube;xp46fRzeBEc]http://www.youtube.com/watch?v=xp46fRzeBEc[/video]

byharby; Adamın elektrikten etkilenmiyormuş..! Bir eli prizin fazında iken sende gidip tebrik etmek için diğer eliyle de tokalaşsaydın ya. Valla ona birşey olmuyorsa sana da bişey olmazdı kardeş... :)

byharby; Adamın elektrikten etkilenmiyormuş..! Bir eli prizin fazında iken sende gidip tebrik etmek için diğer eliyle de tokalaşsaydın ya. Valla ona birşey olmuyorsa sana da bişey olmazdı kardeş... :)

Bu iletiyi hangi duygu durumunda yazdınız bilmiyorum ama ben ciddi ciddi cevabı öğrenmek için konu açmıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,482
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri