Burada kullanılan malzeme neyin nesidir.:)

Youtube'a girebilsem belki bir cevabım olur ama maalesef giremiyorum.

Ustam dns değiştir

195.46.39.39
195.46.39.40

Son düzenleme:
Daha dün trt hd de izledim. Ama malzeme ismini tam hatırlayamadım. trt hd nin dün akşamki belgesel programını bulabilirsen, öğrenebilirsin. Tavsiye ederim izlemeni.

Her zaman ki gibi doğadan bir bitkiden örnek almışlar. Yüzeyinde su tutmayan bir bitki.
Mesela programda uyuglama alanı olarak gösterdikleri bölümde, dikkatimi çeken bir nokta
uçakların kanatları, kanatlar bu malzemeden yapıldığında(yüzeyi) kışın buzlanmaya karşı korunuyor(su tutmadığı için)

Daha dün trt hd de izledim. Ama malzeme ismini tam hatırlayamadım. trt hd nin dün akşamki belgesel programını bulabilirsen, öğrenebilirsin. Tavsiye ederim izlemeni.

Her zaman ki gibi doğadan bir bitkiden örnek almışlar. Yüzeyinde su tutmayan bir bitki.
Mesela programda uyuglama alanı olarak gösterdikleri bölümde, dikkatimi çeken bir nokta
uçakların kanatları, kanatlar bu malzemeden yapıldığında(yüzeyi) kışın buzlanmaya karşı korunuyor(su tutmadığı için)
TRT izlemedim bakarım birara.
Haklısın uçaklarda kullanılması çok mantıklı ve eğer yaygınlaşırsa bütün dünya bunu kullanacaktır eminim.Bütün sektörlerde kullanılabilir.Mesela rulmanlarda da kullanılırsa çok olumlu sonuçları olabilir yada evlerde kir tutmaması için hatta elbiselerimizde bile kullanılabilir böylece iş elbiselerimiz de temiz kalır( gerçi yağlı daha güzel).Birçok temizlik şirketinin istemeyeceği bir malzeme :) Bilgisayarlarda,çöp konteyner larında, tuvaletlerde beton mikserlerinde.Kısacası inşaat endüstri vs bütün sektörlerde kullanılabilir. Gerçektende geleceğin malzemesi ünvanını hak ediyor.

Geleceğin Malzemesi - projeler.com.tr - YouTube
Nano seviyede kaplama işlemi . Bir çeşit maskeleme kimyasalı.

Youtube neden giremiyorsunuz ki TTnetin banlayamayacağı IP ler mevcut. Şayet onları da banlarsa hiç bir şekilde internete çıkış yapamayız. Unutmamak gerekir, google aynı zamanda bir dns hizmeti sağlayıcısıdır.

Nano su itici - nette sürüyle benzer ürün var Veysel- bu aralar tv de reklamı var oda spreyi gibi malzeme (koltuk ayakkabı ceket) üzerine sıkıp leke tutmaması filan gösteriliyor. Nilüfer bitkisinin üzerinde su tutmaması taklit edilmiş diye okumuştum seneler önce bilim teknikte. Boya firmalarının benzer ürünleri var leke tutmame, kendilinden temizleme vb. bina cepheleri, cam ve araba ideal kullanım yerlerinden bir kaçı.
Hatıradım "hidrofobi" özellik deniliyor daha fazla bilgilenmek ve merak edenler için buyrun https://www.google.com.tr/search?q=...7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

Ustam dns değiştir

195.46.39.39
195.46.39.40

İyi akşamlar.Hay Allah sizden razı olsun sn.Veysel ustam,sn.ŞEF',imizin de muzdarip olduğu bu dert,iki gündür bende de vardı,google DNS ayarları ve diğer kodlarla ve sn. Kazım UĞUR hocamın daha önceden de forumda paylaşıp da vermiş bulunduğu ayarlar ile denememe rağmen ile bırakın youtube,twitter,vb.siteleri hiçbir site doğru dürüst açılmıyordu.Meğerse benim DNS kodları ile hiç DNS kullanımı yapılmadan girilmiş gibi de oluyormuş,çünkü az önce bendeki DNS kodlarını iptal etmemle devrede olup da olmamaları arasında hiçbir fark olmadığını da anladım.Bu sorun nedeniyle neredeyse TTNET'e uyarı mesajı bile yazmak üzereydim inanın.Verdiğiniz kodlar bana adeta ilaç gibi geldi.Twitter,youtube da dahil tüm siteler,blokesiz rahatça da açıılıyor.Tekrar çok teşekkür ederim.(İşte gerçek ve iyi dost da böyle olur,yani tam sıkışıp da kimseye birşey soramadığınız bir anda da Hızır Aleyhisselam gibi anında size yetişir ve jest yapar vessalam) Saygılarımla.

Sn.Kazım UĞUR hocamın daha önce verdiği çeşitli DNS ayarları da aşağıdadır,olduğu gibi de veriyorum;

Google, DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

Tübitak DNS

193.140.100.210
193.140.100.215

Open, DNS Ayarları:

208.67.222.222
208.67.220.220

Norton, DNS Ayarları:
198.153.192.1

198.153.194.1

GTEI, DNS Ayarları:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

Uydunet, DNS Ayarları:

62.248.80.161
62.248.80.162

ScrubIt, DNS Ayarları:

67.138.54.100
207.225.209.66

Sn [MENTION=221255]binbaşı[/MENTION] m sizdende Allah razı olsun sizin yaptıklarınız karşısında benimki devede kulak.İşinize yaradığına sevindim. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,377
Kullanıcılar
450,252
Son üye
Ogiloji

Yeni konular

Geri