Cnc yaptım ama...

Kalan işleri, bu tür işleri yapan bir yere yaptırabilirsiniz. İstediğiniz hassasiyete ulaşmasada MDF CNC önemli bir deneyim. Geriye kalan bilgiyi biraz sabırla, araştırarak kendiniz de tamamlayabilirsiniz. İstediğinize en yakın sonuca, zevkli bir çabayla ulaşabilirsiniz, hemen pes etmeyin.

Siz de bizler gibi kendi CNC boyutlarınıza yakın örneklerdeki sigma profil kesitlerini seçerek rijit bir makina yapabilirsiniz. Doğuş Kalıp'tan sigma profilleri (gerekiyorsa yüzey profiller dahil) istediğiniz boyda alabilirsiniz. Sigma profillere bağlantı yapmak, hazır parçalarıda (Doğuş Kalıp sitesindeki bağlantı malzemelerini inceleyin) kullanarak kolaydır. Kablolarınızı sigma profil içinden geçirerek gizleyebilirsiniz, plastik parçalarla sigmanın açık yerlerini kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
o zaman maalesef sana kimse yardımcı olamaz

diyerek.. hazır çizim olmasına rağmen kimse bunların ne olduklarını anlamıyor bile.
foruma açık kaynaklı kendi makinemin çizimlerini bile attım, attık..
işinle ilgili değil ise, yapamayacaksan bence hiç bulaşma.
eğer yapabilirsen, lazer-plazma kesim yapan yerlere çizim yaparım onlar keser dersen. solidworks öğren
kendin tasarlar montajını yapabilirsin pc ortamında ve hatalarını görüp düzeltme şansın olur.
ancak daha sonra malzeme listen ortaya çıkar tasarımın bitince.
o yüzden kimse sana kalem kalem şunları al şunları şöyle kestir demez, diyemez.

Keşke cevap yazmasaydın,sadece okuyup geçseydin yada hiç okumasaydın. Ben bu makineyi yaptım ve oldu.

Daha derdimi anlamadan sorularımı okumadan atlayıp yazmışsın.Soruma cevap yazamamışsın. Ayrıca başkaları adına yazmışsın (kimse sana kalem kalem şunları al şunları şöyle kestir demez, diyemez).Bak kibire bak gurura.Bu forum o yüzden var.Birisi sorunu anlayıp çözmesi için.
asenyurt Benim makinem çalışıyor bir sıkıntım yok.Sadece 2 soru sordum o kadar.
Bu tarz hiç hoş değildi.

Son düzenleme:
@Oğuzhan A
Kusura bakma ama elestiriye acik degilsin ayrica sana yazdiklarimi da anlamamissin cunku temelde izleyecegin yolu soyledim sana.
Bu forumda 1200mm 1605 vidali mil al diyemez cunku makinenin tasarimini ve olcusunu bilmiyoruz. Kafana gore afaki malzeme listesi dersen herkes soyler. Umarim anlamissindir

Ekli dosyayı görüntüle 29238 Ekli dosyayı görüntüle 29239 Ekli dosyayı görüntüle 29240 Arkadaşlar Merhaba;
Uzun zamandır forumu takip ediyorum.Ana kaynağım olarak kontrolkalemi ve yardımcı birkaç forumdan sonra 6 ay araştırma 1 ay uygulama ile mdf cnc yaptım.Biraz deneme ve kalibrasyon dan sonra 0.1 mm hata ile isim, çizgi vb basit işler yaptıktan sonra mdf ile olmayacağını ve yaptığım makinenin büyük olduğunu farkettim(900*900*250).
Bir çok kişi gibi evin ayrılan kısmında küçük işler yapmak ( mdf,cam,ahşap,pleksi) için planlamıştım ama büyük oldu.Şimdi küçültmek ve alü profilden yapmak istiyorum ve yardımınıza ihtiyacım var.
Elimdeki malzemeler; 57HS22 Step Motor-3 Eksen TB6560 Kontrol Kartı-SAC 16 Alt Destekli Mil-SBR 16 UU Rulman-SCR 1605 Vidalı Mil-SFUR 1605 Somun-SSG 16 Gövde-UFL 001 Yatak-HRJ-C 30 Kaplin.

Elimdeki malzemelere göre hazır alü profil cnc çizim bulabilirmiyim?
X ekseni hareketi üstten mi yoksa benim yaptığım gibi yandan mı olmalı?
Fotografları ekliyorum yorum ve yardımlarınız bekliyorum.Teşekkürler.
Gel bu CNC si satalım bir söve ciye sen sıfırdan yap kendine daha küçük:)

Yukarıdaki uygulama MDF CNC lerde işe yarar mı? Özellikle sudan korumak için.
MDF belki daha çok epoksi emebilir, ince bir kat kuruduktan sonra yapılsa daha iyi olabilir.
Videyoda, aslında hazırlanan epoksinin çok azı kullanılıyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri