Dalgıç motor için sürücü Tavsiyesi!

DinTOR

Üye
200 hp- 147kw olan 4 adet dalgıç motorumuz var deneme amaçlı birine sürücü takıp verim alırsak diğerlerinede takacağız.

Bir senede 2 - 3 kez motor yanıyor sebebine dalgalanma ve kontaktörlerin çek-burak yapması neticesinde sargıların zarar görmesi deniyor.

Soft starter almayı düşünmüyorum. Ürün kaliteli ve uzun ömürlü olacak, ayrıca bu ani dalgalanmalarda elektrik kesintilerinde motorun zarar görmesinin önüne geçsin istiyorum. Birde zaman programlı olması işime çok yarar, elektrik tarifesi bazında.

Bu özelliklerde inverter neler var tavsiye edebileceğiniz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
telemecanige ats 48 softstart

eğer devrini değiştirmiyeçeksen senin için en ideali

1-kalkış moment kontrolü var
2-düşük akım koruması ( susuz çalışmayı önlemek için )
3-yüksek akım koruması
4-ikinci start geçikmesi ( ardı ardına yolvermelerde motoru ve softstartı koruma )
5-düşük ve yüksek voltaj,faz sırası kontrolu
6-delta bağlantı ( 45 kw softstartla 90kw motor kontrolu )

telemecanige ats 48 softstart

eğer devrini değiştirmiyeçeksen senin için en ideali

1-kalkış moment kontrolü var
2-düşük akım koruması ( susuz çalışmayı önlemek için )
3-yüksek akım koruması
4-ikinci start geçikmesi ( ardı ardına yolvermelerde motoru ve softstartı koruma )
5-düşük ve yüksek voltaj,faz sırası kontrolu
6-delta bağlantı ( 45 kw softstartla 90kw motor kontrolu )

Aslında sürücü düşünüyorum ama teşekkürler.

peki sebekedeki dalgalanma ne kadar oluyor nerelere kadar dusuyor...

Biz dalgalanma olup olmadığını bilmiyoruz ama elektrik gidip gelmesi olduğunu köylülerden öğreniyoruz.
OG hattında dalgalanma olması bizim trafomuzada etkileyip motorumuzu yakıyor. Bunu motoru servise gönderdiğimizde bildirdikleri yanma sebebinden çıkardım.

dintor kardeşim bu konu çok kapsamlı bir konu sana ne kadar yardıcı olabiliriz yazarak bilmiyorum ama biz firma olarak sayısız dalgıç pompa uygulaması yaptık. bazan softstarter bazılarına ise sürücü takıyoruz. seni ddalgıç pompaların hepsi aynı anda çalışıyormu yoksa deklimi çalışıyor. istenilen bir depomu dolduruyorsun yoksa basınç ölçümü yaparakmı çalışıyor pompalar. ve birde zamanla ilgili bir öellik istemişsin bunun içinde bir adet demo plc ye eş yaşlanmalı ve zaman ayarlı bir yazılımla halladilebilir. marka istersen biz aha önceleri abb kullanıyorduk şimdi fuji kullanıyoruz. kolay gelsin

mrb ben size inegrapower adında bir cihazı önermekteyim.

Bu bahsettiğim cihaz gerilim dalaglanmalrını önlemekte,ayrıca motorun ihtiyacı kadar gücü hesaplayarak yükte veye boşta çalışmasına göre gereken gücü ayarlamakta böylelikle enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Ayrıca soft start , kick start ve benzeri bir çok özelliği bulunmakta bence bir pano ve beraberinde gereken cihazları almanız yerine bu cihazı alırsanız hem kontaktör hem röle hem soft starter gibi birçok cihazı almanıza gerek kalmayacak hemde motorun her türlü nedenden yanmasına karşı müthiş bir koruma sağlayacaktır. Fiyatı ise inanın sadece pano fiyatına tekabül etmekte ve enrji tasarufundan bile size sekiz ,oniki ay arası cihaza verdiğiniz miktarı karşılamaktadır. Cihazla ilgili bilgi almak için arayabilisiniz.Cihaz ayrıca Amerikan malı olup 5 yıl garantilidir ve herhangi bir sorunla karşılalaşırsa direk yeni ürünle değişim yapılacaktır.Cihazın resmi

http://www.precisionpowerlabs.com/UserFiles/Image/100, 150, 200, 250A three phase.jpg

cihazın internet adresi

Bayi ERDEM ELEKTRİK BOBİNAJ ANKARA 0312 395 95 46

dalgiç pompada surucu kullanman mantıklı değıl bence sebebıne gelınce başinizdan geçmıştır tahmınım dalgiç sistemlerınde ekserı su sevıye rölesı arızalanır devır kontrollu suruculer yarı ıletken malzeme şebekede koruma yok genelde demıyeyım ekserı yıldırım duştuğu zaman elektrık hatlarına en zayıf nokta toprağa kolayca gırebıleceğı yer su sevıye rölelerı aynı Şebeke uzerınde yarı ıletkenlı surucu çalışırmı soru işaretı kı bence çalışmaz

mrb ben size inegrapower adında bir cihazı önermekteyim.

Bu bahsettiğim cihaz gerilim dalaglanmalrını önlemekte,ayrıca motorun ihtiyacı kadar gücü hesaplayarak yükte veye boşta çalışmasına göre gereken gücü ayarlamakta böylelikle enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Ayrıca soft start , kick start ve benzeri bir çok özelliği bulunmakta bence bir pano ve beraberinde gereken cihazları almanız yerine bu cihazı alırsanız hem kontaktör hem röle hem soft starter gibi birçok cihazı almanıza gerek kalmayacak hemde motorun her türlü nedenden yanmasına karşı müthiş bir koruma sağlayacaktır. Fiyatı ise inanın sadece pano fiyatına tekabül etmekte ve enrji tasarufundan bile size sekiz ,oniki ay arası cihaza verdiğiniz miktarı karşılamaktadır. Cihazla ilgili bilgi almak için arayabilisiniz.Cihaz ayrıca Amerikan malı olup 5 yıl garantilidir ve herhangi bir sorunla karşılalaşırsa direk yeni ürünle değişim yapılacaktır.Cihazın resmi

http://www.precisionpowerlabs.com/UserFiles/Image/100, 150, 200, 250A three phase.jpg

cihazın internet adresi

Bayi ERDEM ELEKTRİK BOBİNAJ ANKARA 0312 395 95 46

Bu cihaz için verebileceğiniz referanslarınız vamı ?

dintor kardeşim bu konu çok kapsamlı bir konu sana ne kadar yardıcı olabiliriz yazarak bilmiyorum ama biz firma olarak sayısız dalgıç pompa uygulaması yaptık. bazan softstarter bazılarına ise sürücü takıyoruz. seni ddalgıç pompaların hepsi aynı anda çalışıyormu yoksa deklimi çalışıyor. istenilen bir depomu dolduruyorsun yoksa basınç ölçümü yaparakmı çalışıyor pompalar. ve birde zamanla ilgili bir öellik istemişsin bunun içinde bir adet demo plc ye eş yaşlanmalı ve zaman ayarlı bir yazılımla halladilebilir. marka istersen biz aha önceleri abb kullanıyorduk şimdi fuji kullanıyoruz. kolay gelsin

Depomuz var su basıyoruz dolunca kapatıyoruz.
Bir adet inverter kesin alacağız lakin almışken 4 pompamızada yol verecek şekilde bir cihaz almak mantıklı fujinin hangi modeli bahsettiğiniz eş yaşlanmayı sağlıyor?

dalgiç pompada surucu kullanman mantıklı değıl bence sebebıne gelınce başinizdan geçmıştır tahmınım dalgiç sistemlerınde ekserı su sevıye rölesı arızalanır devır kontrollu suruculer yarı ıletken malzeme şebekede koruma yok genelde demıyeyım ekserı yıldırım duştuğu zaman elektrık hatlarına en zayıf nokta toprağa kolayca gırebıleceğı yer su sevıye rölelerı aynı şebeke uzerınde yarı ıletkenlı surucu çalışırmı soru işaretı kı bence çalışmaz

İlginç bir yaklaşım. Çalışmaması için bir sebep göremiyorum.Yıldırım için OG sigortaları ve parafudrlar mevcut.

Depomuz var su basıyoruz dolunca kapatıyoruz.
Bir adet inverter kesin alacağız lakin almışken 4 pompamızada yol verecek şekilde bir cihaz almak mantıklı fujinin hangi modeli bahsettiğiniz eş yaşlanmayı sağlıyor?

İlginç bir yaklaşım. Çalışmaması için bir sebep göremiyorum.Yıldırım için OG sigortaları ve parafudrlar mevcut.

Dalgıç pompadan deponuza su basıyor ve su dolduğunda pompayı durduruyorsanız, sürücüye ihtiyacınız yok demektir. Aynı zamanda dalgıç pompa uygulamalarında sürücü uygulaması (basınç~devir) ciddi anlamda güç olsa gerek.

Bu nedenle, dalgıç pompalarınızda Softstarter kullanmak en doğrusu olacaktır. Marka olarak ise Siemens, Telemecanique ve ABB (Biraz pahalı) uygundur.

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,130
Son üye
akınfarad

Yeni konular

Geri