Dalgıç motor ve fan tavsiyesi

kuyu toplamda 32 metre ama 15 metre altında su geliri olmadığından kuyuda göçme ve kum olmasın diye Dalgıç motoru 15 metrede çalıştırmayı düşünüyorum, statik su seviyesi 5 metre, dinamik su seviyesi 14 metre, su debisi saatte 1000 lt. Basma yüksekliği 2 metre, dalgıç motor takıp hidrofor sistemi ile eve bağlamak istiyorum. yazın damla sulama sistemi için günde 1 sefer 1000 lt. depoya su basacak. Onun haricinde evde kullanılacak. dalgıç motorda fazla dur kalk olmaması ve kalkışlarda evdeki elektriğin göz kırpmaması için nasıl bir sistem almalıyım. dalgıç motor, pompa ve hidrofor basınç küresi vs.

Daha önce 25 metre derinlikte 4" 2 hp 16 kademe coverco ve impo kullandım ama 15 dk su bitti. daha sonra 1 hp 30 metre derinlikte 4" 1 hp 12 kademe coverco ve nortek kullandım 15. dakikada su gene bitti. kuyunun debisi saatte 1000 lt olduğu için hepsi büyük geldi. şu anda geçici olarak 1" kangal ile 14 metrede sumak marka 350 w. elektromanyetik dalgıç kullanıyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kuyunun ortasında dalgıç pompanın konulması normal su erken bitiyorsa kuyu derinliğini artırman gerekir yaklaşık 60 metre delikli boru miktarını artırman gerekir.

birde yeni kuyude su çabuk biter çalıştırıp pompa seviyesinde depo oluşmasını sağlaman gerekir pompa su çektikce pompa etrafında kumlar atılarak depo oluşur ve burada su dpolanır.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri