Dalgıç pompa yol verme sorunu

elinizde 12v 24v 48v herangibir düşük volt tırafo varsa sargı uclarını amper muğaynesi yapın.Tırafonun cıkış ucunun birine pensampermetreyi takın sargı uclarının devrelerini ölcün her ücfaza düşen sargının amper değerleri aynı alması gerekir ücüde aynı birinde dayifark varsa sargılarda sorun vardır

Güzel bir uygulama sizi tebrik ederim.Uygulamayı birazda açıklarmısınız veya ölçme şeklini çizebilirmisiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bilindiği gibi üc fazlı motorların fazbaşına düşen bobin sipir sayıs telcapı direnci diger diğer faz bobinleriyle aynıdır kücük gücteki motoru ohm metreyle ohmajını ölce bilirsiniz,büyük gücteki motorlar sipir sayısı az telcapı kalın ve parelel sayısı fazladır ohmaj ölcmek zordur.pano komandasıda kulanılan düşük volt bir tırafoyla aynı ölcü aletinle ölcergibi sargıları ölcüyorsunuz pensampermetre düşük volt ucuna takılı olucak sargılara voltaj variliyoy aliyle amperde göstericek önemli olan amperin üc uctada aynı olması farklı amper cıkarsa ohmaj farklıdemektir buda aynı faza ayit bobinlerin kısadevre oldunu gösterir

Arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler
Motor sargı dirençlerini ölçtüm: 1.faz=1.7 2.faz=1.7 3.faz = 45kohm
invertörü başka bi dalgıç pompada denedim:Sorunsuz çalıştı
Bağlantılarını söküp baştan kurdum:sorun devam ediyor.
Bunları göz önünde bulundurarak bilgilenirirseniz memnun olurum teşekkürler

Arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler
Motor sargı dirençlerini ölçtüm: 1.faz=1.7 2.faz=1.7 3.faz = 45kohm
invertörü başka bi dalgıç pompada denedim:Sorunsuz çalıştı
Bağlantılarını söküp baştan kurdum:sorun devam ediyor.
Bunları göz önünde bulundurarak bilgilenirirseniz memnun olurum teşekkürler
3. faz sıkıntılı, pompayı yukarı çekebiliyorsan pompanın üzerindeki bağlantı klemensini söküp bakmanı tavsiye ederim oradanda sıkıntı yaratabilir. Ama sonuçta bobinde olsa klemenstede sıkıntı olsa Bakım ve tamirini üretici firma yapacak, senin yapacağın bir şey yok.
kolay gelsin

3. faz sıkıntılı, pompayı yukarı çekebiliyorsan pompanın üzerindeki bağlantı klemensini söküp bakmanı tavsiye ederim oradanda sıkıntı yaratabilir. Ama sonuçta bobinde olsa klemenstede sıkıntı olsa bakım ve tamirini üretici firma yapacak, senin yapacağın bir şey yok.
kolay gelsin

ustam doğru söylüyor.

motorunuzun sargılarından biri kaçak yapıyor bu sargı bandajı veya bobinaj telinde oluşan delinmeden kaynaklanıyor olabilir

1 fazda anarmallik varsa toprağa akıyordur faz motor üzerinden yada kablo üzerinden başka sorun arama kademeyle alakalı olsa 3 fazda yüksek akım çeker

arkadaşlar. ben şunu öğrenmek istiyorum. dalgıç pompaları frekans konvertörü ile çalıştırmak ve seviye transmitörü bağlamak doğrumudur. bu konuda çalışan ya da bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..yeni bir sistem kurulacak yanlış bir şey yapmak istemiyorum.. şimdiden teşekkürler..

Frekans konvertörü ile çalıştırmak,aşırı lüks bir uygulamadır.

belirli bir hacimdeki su tankına en az 3 adet dalgıçtan su gelecek ve bu su işletmede kullanılacak. frekans konrertörü ve seviye transmitörü kullanmak istememin sebebi. hemtankın taşmasını önleyerek gereksiz su tüketiminin ve su israfının önüne geçmek ve hem de aç kapa yaparken dalgıçlardan aşırı kum ve mil gelmesini önlemek. sizce yanlış mı düşünüyorum. buradaki tek korkum dalgıç motorunun aşırı ısınması ve yanmasından korkuyorum. yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,068
Son üye
Tasker

Yeni konular

Geri