EKO 3310 proffilo çamaşır makinesi

Ustalar, konuyu daha detaylı yazıyorum, çamaşır makinesinin su hortumunu yeniledim, makineye takılan ucunu çıkarttım Şebeke suyunu açtım tazyikli su püskürtüyor,hortumu yerine taktım ventilden çıkan hortumun detarjan çekmecesindeki ucunu çıkardım yerine başka bir hortum taktım ucunuda şebeke suyuna bağladım, detarjan kutusuna su akıyor tıkalı değil,ventilden çıkan hortumun ucunu açık bıraktım makineyi çalıştırdım az su akıyor. Su seviye anahtarının hortumunu çıkarıp üfledim motoru çalıştırıp kazanı döndürüyor.Soru ve cevaplarınızı bekliyorum.

Ustalar, konuyu daha detaylı yazıyorum, çamaşır makinesinin su hortumunu yeniledim, makineye takılan ucunu çıkarttım şebeke suyunu açtım tazyikli su püskürtüyor,hortumu yerine taktım ventilden çıkan hortumun detarjan çekmecesindeki ucunu çıkardım yerine başka bir hortum taktım ucunuda şebeke suyuna bağladım, detarjan kutusuna su akıyor tıkalı değil,ventilden çıkan hortumun ucunu açık bıraktım makineyi çalıştırdım az su akıyor. Su seviye anahtarının hortumunu çıkarıp üfledim motoru çalıştırıp kazanı döndürüyor.Soru ve cevaplarınızı bekliyorum.
Su akıyor diyorsunuz, sanırım tazyikli olduğunu kast ediyorsunuz, ventil sonrası tazyik düşük mü diyorsunuz? Yıkama yapıyor madem Ventili değiştirin derim.

Ventile gelen elektriği ölçü aleti ile ölçtüğünde 220v'a yakın bir değer görüyorsan ventili tekrar değiştir.

ventilin ucundaki hortumu deterjan çekmecesine giren kısımdan söküp ucuna bi lehen tutup çalıştırıver cihazi eğer su iyi geliyorsa zaten filtre muslukta ventilde hortumda birşey yok demektir.ventili sağlam ama musluğun arızalı da olabilir suyun geçişine tam olarak izin vermiyordur oda seni yanıltır.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
Usta su hortumunun makineye takılı ucunu çıkardım ve şebeke suyunu açtım tazyikli basıyor,ventilden çıkan hortumun deterjan çekmecesindeki ucunu çıkardım makineyi çalıştırdım az su akıyor, hortumun içini kontrol ettim herhangi bir şey yok , deterjan çekmecesinden çıkardığım ventil hortumunun yerine başka bir hortum takıp şebeke suyuna bağladım orda da bir tıkanıklık yok,ventili değiştirdim ,ventile elektrik geliyor,su seviye anahtarının hortumunu ıçıkarıp üfledim motoru çalıştırıp kazanı döndürdü,kablolarda yanma ve kopukluk yok, hepsi bu kadar.

Kardeş değiştirdiğin ventil arızalı olabilir.kaç ventil var. Hangilerini denedin hangisini değiştirdin.yani dicem şu öncelikle senin ventil hortumunun detarjan çekmecesindeki ucunda tanzikli suyu görmen gerekiyor.kaç ventil varsa kaç hortum varsa denemen lazım.hortumlar kıvrılmadıkça bir tıkanıklık olmaz.ventili birde dışarda dene makineden sök şebeke hortumuna bağlayıp soketli bi 220 kablosuyla enerji ver.suya iyi bir geçiş veriyormu bak.

Kardeş değiştirdiğin ventil arızalı olabilir.kaç ventil var. Hangilerini denedin hangisini değiştirdin.yani dicem şu öncelikle senin ventil hortumunun detarjan çekmecesindeki ucunda tanzikli suyu görmen gerekiyor.kaç ventil varsa kaç hortum varsa denemen lazım.hortumlar kıvrılmadıkça bir tıkanıklık olmaz.ventili birde dışarda dene makineden sök şebeke hortumuna bağlayıp soketli bi 220 kablosuyla enerji ver.suya iyi bir geçiş veriyormu bak.

Usta değini yaptım su hortumunun makineye takılan ucunu çıkardım ventilide makineden çıkardım dışarıdan soket bağlayarak direk elektrik verdim ventil çalışıyor ve suyu tazyikli veriyor . Su hortumunu sıcak su ventiline bağladım orda da su almadı,başka bir öneriniz varmı.Teşekkür ederim.

Kardeş şimdi sen bi önceki yazında deterjan çekmecesine giren ucu çıkarttım cihazı çalıştırdım su az geldi dedin şimdi ventili dışarda denedin tanzik iyi diyorsun.çok çeliskili değişik birşey oldu senin bu arıza :) daha tavsiyem ne olur dışarda ventil iyi çalıştığına göre cihazın. Ventile gelen voltajına bi bak düşükse bobin iyi çekmiyordur.hortumlarda hepsini bak bi tıkalı olma ihtimali düşük kıvrılmış olabilir.deterjan çekmecesi tıkanır o ventil ile çekmece arasındaki hortumlar tıkanmaz bence.

Kardeş şimdi sen bi önceki yazında deterjan çekmecesine giren ucu çıkarttım cihazı çalıştırdım su az geldi dedin şimdi ventili dışarda denedin tanzik iyi diyorsun.çok çeliskili değişik birşey oldu senin bu arıza :) daha tavsiyem ne olur dışarda ventil iyi çalıştığına göre cihazın. Ventile gelen voltajına bi bak düşükse bobin iyi çekmiyordur.hortumlarda hepsini bak bi tıkalı olma ihtimali düşük kıvrılmış olabilir.deterjan çekmecesi tıkanır o ventil ile çekmece arasındaki hortumlar tıkanmaz bence.

Usta ventilin ucundaki hortumdan az su gelmesi makineyi çalıştırdığımda deterjan çekmecesine takılı olan hortumdan ne kadar su geliyor ona baktım, diğeri ise ventili makineden tamamen çıkardım dışarıda direk elektrik vererek çalıştırdım.
Bu bobine az elektrik geldiğine nasıl bakıcaz. Bir de bu su alma arızası beyinden kaynaklanabilirmi?.

ölçü aleti ile 220V ölçecen ventile giren soketlerden düşükse beyinden olabilir.bende o yüzden sordum

Makinaya start verib ventil islem yapdiginda uclara 220 gelmesi lazim.kartiniz arizali olduguna benziyor

Usta ventilin ucundaki hortumdan az su gelmesi makineyi çalıştırdığımda deterjan çekmecesine takılı olan hortumdan ne kadar su geliyor ona baktım, diğeri ise ventili makineden tamamen çıkardım dışarıda direk elektrik vererek çalıştırdım.
Bu bobine az elektrik geldiğine nasıl bakıcaz. Bir de bu su alma arızası beyinden kaynaklanabilirmi?.

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri