Ekovatların alçak veyA yüksek basınç olduğunu Nasıl anlarım

Nurçelik

Üye
Arkadaşlar ekovatların alçakveya yüksek basınç olduğunu Nasıl anlarım genel olarak bütün ekovatların

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gaz tipine bakarak anlayabilirsiniz dostum.

Mesela ,

R134a gaz kullanan bir kompresör düşük basınçlı bir kompresördür.
R22 gaz kullanan bir kompresör yüksek basınçlı bir kompresördür.

Genel olarak basma gazların basma basınçlarına bakın..

Yine bir örnek R410a gazlı kompresörlerinde basma basınçları çok yüksektir.

Ama ustam tezgah dolaplarda genelde 134 gazlı motorlar var 1/4 hepsi yüksek basınç

Dostum ben böyle biliyorum. Böyle öğrendim. Ancak konunun farklı bir detayı varsa bilen ustalarımız kaynak göstererek bilgilendirirse sevinirim. Bene merak ettim.

Alçak, yüksek basınçtan kastın
eksi yada artı çalışmasını mı soruyorsun

Mesela ustam bazı motorlarda lbp yazıyor bu eksi motor oluyor Difriz için falan hbp yazıyor oda artı dolap için oluyor

Mesela ustam bazı motorlarda lbp yazıyor bu eksi motor oluyor Difriz için falan hbp yazıyor oda artı dolap için oluyor

Bu bilgiyi iceren bir kac kompresor etiket resmi ekleyebilirmisiniz arastirmak istiyorum.

Elimdeki ekovatlara bi bakayım ustam bugün bide emnraco nun sitesinden aldığım fotolar var onlardan atayım
image.png

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,275
Son üye
mustafa0638

Yeni konular

Geri