elektrik proje çizimi

iyi günler ben elektrik işine yeni başladım yeni derken bu işi 10 küsür seneden beri yapıyorum fakat hep başkalarının yanında çalıştığım için bu işin resmi boyutunu tam olarak bilmiyorum şimdi kendim iş yapıyorum (tabi resmi olarak) fakat bi iş aldım ondada evin bi odasını dükkan olarak yapmışlar evde tadilat olduğu için tek te yeni proje istedi ev 3 katlı ben tekniker olduğum için bu işi çizip onaylamaya yetkim var fakat çizim hususunda bilgim yok ben bu yapının elektrik projesini aydınger kağıdına çizip onaylatıcammı yoksa bu işin daha kolay bi yolu varmı bilgisayar çizim programları gibi... yani ben bunu bilgisayardan çizip çıktısını alsam olurmu tek te bi problem olurmu yoksa oturup eski usul aydınger kağıdına çizmek dahamı doğru olur bide projede olan hesaplamalar hakkındada bilgi verirseniz sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bilgisayardan çizip çıktı alsanız olur sorun olmaz elle çizen pek kalmadı projele olan hesaplar aydınlatma hesabı, gerilim düşümü hesabı ,topraklama hesabı, kablo secimi için akım hesabı kritik linye hesabı... unuttuğum varsa ekleyin elinizde varsa örnek projeler ordan yarım alabilirsiniz

zemın +1.katlı hazır bır projedır..gerekenler projede acıklayıcı bır sekılde var

Ekli dosyalar

• elektrae_k.rar
    302.1 KB · Görüntüleme: 10
Çizim dosyası "error" veriyor.

dosyayı açabilmeniz için bilgisayarınızda autocad yüklü lazım

autocade ilk açılışda bir hata veriyor onları geçin açlıyor

yardımlarınız için çok teşekkürler ama bu proje çizimini en son 97 senesinde okulda yapmıştık şimdi pek gözüm kesmiyo o zamandan bu yana pek bişey kalmamış bu hesaplarla ilgili aklımda galiba en iyisi bunu bi elk mühendisine çizdirmek... ama yardımlarınız için çok teşekkürler

mrb dvg dosyası açmak için hangi programı kullanmak gerek ?teşekkür(elektrae_k.dwg) dosya bu.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri