Elektrikli transpalet

serdarcik

Üye
merhaba
elimde aküsü bi hayli zayıflamış elektrikli transpalet var. aküleri 12 tane 2 volt sulu akü. bu akülerin yenisi cok pahalı. ben bunun yerine 2 tane 12 volt jel akü kullanmak istiyorum. sorun yaşarmıyım. elektrikli motosiklet aküsü kullanmayı düşünüyorum.
bu cihazın aküsü her akücüde bulunmuyor, satanlarında çelişkili konuşmalarından samimiyetlerine inanmıyorum. (iyileri tenzih ediyorum.)
cevap veren herkese tesekkurler.

1. Akuleri monte edecegınız yerin fiziki durumu,
2. Kullandıgınız ave kullanacagınız akulerın akım kapasitesi.
Traksıyoner akü kullanmanızı tavsiye ederim..

1. Akuleri monte edecegınız yerin fiziki durumu,
2. Kullandıgınız ave kullanacagınız akulerın akım kapasitesi.
Traksıyoner akü kullanmanızı tavsiye ederim..
Traksiyoner aku 50.000 tl uzerinde.
Aku konulacak yer musayit. Sadece merak ettigim elektrikli motosiklet akusuyle traksiyoner aku arasinda ne fark var.
Akim olarak 20 amper benim isimi fazlasiyla gorecek bazi gunler kullanmiyorum bazi gunler 10 dakika civari gunluk kullanimim var.

Orjşnal akü alın. Uydurma bir şey olmaz. Orijinalinin yerini bile tutmaz. O aküler yüksek kapasiteli yüksek deşarj akımına sahip aküler.

Akücülerin samimiyetine inanmıyorsanız orjinal servisine başvurun.

Teknikte ya doğru vardır yada yanlış. Yanlış yola gidiyorsunuz.

merhaba
elimde aküsü bi hayli zayıflamış elektrikli transpalet var. aküleri 12 tane 2 volt sulu akü. bu akülerin yenisi cok pahalı. ben bunun yerine 2 tane 12 volt jel akü kullanmak istiyorum. sorun yaşarmıyım. elektrikli motosiklet aküsü kullanmayı düşünüyorum.
bu cihazın aküsü her akücüde bulunmuyor, satanlarında çelişkili konuşmalarından samimiyetlerine inanmıyorum. (iyileri tenzih ediyorum.)
cevap veren herkese tesekkurler.
güzel insan, sulu dediğimiz aküler anlık olarak çok yüksek ampere dayanırlar. sizin aküleriniz sulu olduğuna göre ve fiyat konusunda pahalı dediğinize göre traksiyoner aküye eş değer diye yorumluyorum. bu traksiyoner amcalar genelde elektrikli forkliftlerde kullanılır. yani sağlamdırlar her anlamda.

Orjşnal akü alın. Uydurma bir şey olmaz. Orijinalinin yerini bile tutmaz. O aküler yüksek kapasiteli yüksek deşarj akımına sahip aküler.

Akücülerin samimiyetine inanmıyorsanız orjinal servisine başvurun.

Teknikte ya doğru vardır yada yanlış. Yanlış yola gidiyorsunuz.
orjinal akü almayı bende isterim ama orjinal akü 50.000 tl civarı ve benim işimi görecek elimdekine benzer yeni transpalet 57.000 tl. orjinal aküyü neden alayım? onun için arayışa girdim. transpaleti 4 yıl önce 2.el almıştım, markası yazmıyor. teknik bilgi yok.
güzel insan, sulu dediğimiz aküler anlık olarak çok yüksek ampere dayanırlar. sizin aküleriniz sulu olduğuna göre ve fiyat konusunda pahalı dediğinize göre traksiyoner aküye eş değer diye yorumluyorum. bu traksiyoner amcalar genelde elektrikli forkliftlerde kullanılır. yani sağlamdırlar her anlamda.
saglamlık konusunda süphesiz. ama cok pahalı. elimdeki elektrikli forkliftin akülerini degistirdim 1 ay önce 157.000 tl.
forklift için uygun rakam ama transpalet için 50.000 çok pahalı, çünkü o fiyata yakın sıfır transpalet var.
alternatif arayısındayım
linkler çalışmadı

Benden önceki yorumlara tamamen katılıyorum. Kısa ömürlü ve kısa çalışma olacaksa, jel akü almayın. Uygun akım değerinde kurşun asit akü alın. Kısa çalışmalarda işinizi görür. Şarj deşarj ömrü ve sürekli çekilecek akım bakımından traksiyoner Akün yerini tutması imkansız. Ne fark var diye merak ediyorsanız her iki tip için datashet sayfalarını karşılaştırınız. Mevcut akülerinizin ayrıntılı bilgisini verseydiniz daha iyi öneriler verilebilirdi. Ama kesin olan tek bir şey var jel aküye hiç bir açıdan gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,536
Son üye
Emircanee41
Geri