Elektropan EKC70

durceylan

Paylaşımcı üye
ElektroPAN hem hızlı hem de klasik sistemde aynı anda çalışabilecek rölesinin arge çalışmalarını tamamladı. Geçen hafta testleri başarıyla yapıldı. Çok yakında seri imalata geçilecek.

Rölenin özellikleri:

28 Kademe ( ister hepsi tristör, ister hepsi klasik, isterseniz kontaktör + tristör karışımı )
monofaze, difaze, trifaze kondansatör devreye alıp çıkarabilir.
kademeleri istediğiniz gibi karışık dizebilirsiniz
haberleşmeli
devreye alma ve bırakma sürelerini klasik ve tristör blokları için ayrı ayrı girilebiliyor.

Resim ve videoları çok yakında yayınlanacaktır

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İkitellide kullanıma İLKSİN Mühendislik ile başlanmış gittim gördüm hayırlı uğurlu olsun vatana millete 27 adet punta makinesi ile başa çıkabiliyor İLKSİN mühendislikteki çalışan arkadaşlar baba oğullar konuya bayağı hakimler 27 kademe yapmışlar monofaze ve difaze kondansatörler kullanmışlar denemedikleri röle kalmamış orada hepsininde notları ellerinde vardı en son sizinki giderebildi sorunu durceylan arkadaşım Allah emeklerinize zeval vermesin başarılar dilerim fakat SVC tarzı ürünleriniz sizinde vardı lütfen kullanmayınız kullandırmayınız. Hatta ELEKTROPAN diye bir firma imal etmiş oranın ARGE müdürü ekrem beyin ne kadar zeki olduklarından bahsedip durudular birde bana pc üzerinde rs485 ile bağlanarak ne kadar hassas ayarlar yaptıklarını gösterdiler maşallah diyorum tek kelimeyle...

Herkese saygılarımı sunuyorum.

nuriefe bey teşekkür ederim bir çok konudaki deneyim ve tecrübelerinizden çok şey öğrenmiş durumdayım. Ayrıca EKC 70 şimdiye kadar kullandığım rölelerin üstünde bir cihaz ilk ben test ettim bu arada ELEKTROPAN firmasının ARGE müdür EKREM KARANLIK Beye ayrıca desteklerinden dolayı teşekkür eder saygılarımı sunar başarılarının devamını dilerim.

Eğer izin verirlerse bir kullanıcı olarak bütün özelliklerinide anlatmak isterim.

Sn.ismailufuk,Elektropan firmasının ortaklarından ve beyni Ekrem beyin soyadı KARANİK dir.Karanlık değildir.Saygılarımla...

Sn.ismailufuk,Elektropan firmasının ortaklarından ve beyni Ekrem beyin soyadı KARANİK dir.Karanlık değildir.Saygılarımla...

Evet tknsyn arkadaşım yazdıkların doğrudur saolasın düzeltme için Özür diliyorum Ekrem beyin şahsından klavyeden dolayı el alışkanlığı ile hata yapmışım. Kusuruma bakmayın.EKREM KARANİK Bey ELEKTROPAN Firmasının ortaklarındandır ve aynı zamanda ARGE müdürüdür. Şimdi daha doğru bir cümle oldu.

Bu arada da söylemeden geçemiyeceğim aşırı akım rölesini gördüm mükemmelinde ötesinde EPDK'nın şartnamesindeki bütün kriterleri yerine getiren bir ürünü bırakın dahada üzerinde bir ürün yapmışlar.

Elektropan firmasının başarılarından dolayı kutluyorum.

Son düzenleme:
ElektroPAN hem hızlı hem de klasik sistemde aynı anda çalışabilecek rölesinin arge çalışmalarını tamamladı. Geçen hafta testleri başarıyla yapıldı. Çok yakında seri imalata geçilecek.

Rölenin özellikleri:

28 Kademe ( ister hepsi tristör, ister hepsi klasik, isterseniz kontaktör + tristör karışımı )
monofaze, difaze, trifaze kondansatör devreye alıp çıkarabilir.
kademeleri istediğiniz gibi karışık dizebilirsiniz
haberleşmeli
devreye alma ve bırakma sürelerini klasik ve tristör blokları için ayrı ayrı girilebiliyor.

Resim ve videoları çok yakında yayınlanacaktır
yeni açılacak market için kompanzasyon panosu yaptıracam yardımcı olurmusun DURCEYLAN bey..

Arkadaşlar sağolsun benimle ilgili iyi düşüncelerini yazmışlar , hepsine ayrı teşekkür :)

Yalnız soyadım KARANİK değil KARANIK :) Şu Karamuk bitkisi vardır bilenler bilir , ordan gelmekte ....

EKC70 güncel bilgilerine

EKC Serisi Kompanzasyon Röleleri

linkinden ulaşabilirsiniz ,

Herkese çok selaml

Ekrem KARANIK

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16