EMO Şube Genel Kurullarının Seçimleri

EMO şubelerinin genel kurullarının seçimleri bu aralar yapılıyor. Mesela İstanbul EMO seçimleri Şubat ayında. Üye olarak daha önce oy kullandınız mı, kullanmayı düşünüyor musunuz? Ben gidip kullanacağım, ama daha önce katılmadım. Kurul seçim gününde genel olarak neler yapılıyor? Seçimlerde aday olan taraflar konuşma mı yapıyorlar, yoksa direkt oy mu veriyorsunuz?

Genel kurullar,genellikle 2 gün sürer.1.gün ( taraf olmayan,bertaraf ! oluyor biliyorsunuz ), yönetimdeki tarafın,geçmiş 2 yıllık yönetimi ile ilgili bilgi vermesi ve yönetimin ibrası,yeni dönemde yapmak istediği ilgili reklamlar,arkasından,diğer tarafların,mevcut yönetimin yolsuzlukları ! ile bilgi vermeleri ve kendilerinin ! hiç yolsuzluk yapmadan ! nasıl güzel yönetecekleri reklam programları ile kapanır.2. gün ise,oy verme mahalline geldiğinizde,hangi taraftan ! iseniz,taraftarlar sizi kapıda karşılayarak,kimlere ! ve nasıl oy vermeniz gerektiği hakkında bilgi sunumu ! yaparlar.Siz de sandığa gider,paşa paşa oyunuzu,taraf oldunuz tarafa ! atarsınız.Bu kadar basit !

Son düzenleme:
Genel kurullar,genellikle 2 gün sürer.1.gün ( taraf olmayan,bertaraf ! oluyor biliyorsunuz ), yönetimdeki tarafın,geçmiş 2 yıllık yönetimi ile ilgili bilgi vermesi ve yönetimin ibrası,yeni dönemde yapmak istediği ilgili reklamlar,arkasından,diğer tarafların,mevcut yönetimin yolsuzlukları ! ile bilgi vermeleri ve kendilerinin ! hiç yolsuzluk yapmadan ! nasıl güzel yönetecekleri reklam programları ile kapanır.2. gün ise,oy verme mahalline geldiğinizde,hangi taraftan ! iseniz,taraftarlar sizi kapıda karşılayarak,kimlere ! ve nasıl oy vermeniz gerektiği hakkında bilgi sunumu ! yaparlar.Siz de sandığa gider,paşa paşa oyunuzu,taraf oldunuz tarafa ! atarsınız.Bu kadar basit !

Taraf olmaktan çok, tarafsız, tuttuğu tek taraf üyeleri ve onların çıkarları olan, belirli bir siyasi görüş veya ideolojiyi paylaşan kişilerin değil, her kesimden mühendis üyesi olduğunu idrak edebilecek kapasitede olan ve de üyelerinin desteğini bilmem ne meydanında polise karşı bilmem ne siyasi cephelerin yanında protesto gösterilerine davet eden değil, hem en az mühendislik ücretleri hem de maaşları konusundaki uygulamalar, yeni yönetmeliklerin geçmesi ve benzeri konularda üyelerinden yardım isteyen bir yönetim için oy vermeyi planlıyorum. Meslek odalarında taraf gibi bir saçmalıya yer yok.

Memleket taraflara bölünmüş,meslek odalarının bölünmemesi mümkünmü?

Son düzenleme:
Memleket taraflara bölünmüş,meslek odalarının bölünmemesi mümkünmü?

Yukarıda da dediğim gibi, meslek odalarındaki mühendislerin hepsinin ayrı ayrı siyasi, ideolojik, vb. görüşleri olabilir de, olmayabilir de. Ama EMO bir meslek örgütü olarak görevi, tüm üye mühendislerini (bazen üye olmayan mühendislerini de) temsili ve onların meslekleriyle alakalı sorunların çözümü ulaştırılmasıdır. Oda yöneticileri kendi siyasi görüşlerini dillendirmek istiyorlarsa, gitsinler siyasete girsinler, meslek odaları TBMM değil ki, siyasi ve ideolojik görüşlerin konuşulduğu yer olsun orası. Yöneticileri kendi hayat görüş ve duruşlarını kimseye dayatamazlar, odanın görevi de değil bu.

Beni tütün işçileri ile Taksim molotofçularına desteğe 50 defa çağırmışlardır. Bir kere dahi olsa, en az ücretlerin yerine getirilmesi veya en az mühendislik maaşlarının uygulanması, yönetmeliklerin güncellenmesi gibi konularda lobi faaliyetinde bulunmak için yazmamışlardır.

Oyunuzu,muhtemelen bu hafta kullanacaksınız.İzlenimlerinizi yazarsanız memnun oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri