En Uygun Kaliteli ve Hesaplı PLC Hangisi

uluslum_74

Üye
kaliteli hesaplı ve yapısı karmaşık olmayan plc modeli ve markası hangisidir

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bende plcde yenıyım delta plcleri önerebilirim dıger plc lerde yapmak ıstedıgını bıkaç komutla yaparken deltada tek komutla yapabılırsım hem Türkçeleştirilmiş yazılımıda Türkçe basıt bı yapılı... Cpu ları ucuz mesela 14 ss modelı gıbı pahalı olan analog ve dıgıtal modullerı bendede 243s CPU var 14 gırıs 7 çıkıslı kısa surede cozdum zorlandım ama :) deltalar ıyıdır yanı

bencede yenı baslayanlar ıcın delta hem uygun fiyatlı hemde kullanımı kolay.

Delta, Fatek hem kullanımı kolay ve fiyat iyi

Sn. uluslum_74,

Delta PLC programlamak gerçekten çok kolaydır. Yaşamış olduğum bazı problemler olmuştu, ki bunları da forumda yazmıştım..

Başlangıç için iyi bir tercih olur, ben de öyle başlamıştım..

Saygılarımla,

Fatek tavsiye ederim.
Para konusunda delta kadar olduğunu sanmıyorum. Ama programlama olarak oldukça basit ve kullanışlı.

Delta PLC uygulama kolay ve fiyat uygun fakat sorun sahada kullanımı oldukça az..Siemens ve Vipa en iyileri...

Liyan PLC veya Advantech 'in Adam5000 serisi PLC ve PAClarını tavsiye ederim... Liyan PLC nin bir de şu avantajı var..Mitsubishinin Gx Developer programının aynısını kullanıyor..Yani bir taşla 2 kuş..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri