ENdüktif Ceza

6,5 kvar sabit az,7,5 kvar fazla geli-
yor :D800 kva,beni 6 ay fıtık etti.OG
kontrol,olayı bitirdi.o_O

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
6,5 kvar sabit az,7,5 kvar fazla geli-
yor :D800 kva,beni 6 ay fıtık etti.OG
kontrol,olayı bitirdi.o_O
Sabit grup ihtiyacı her trafoda farklılık gösterdiği gibi, Trafonun yüklü-yüksüz durumlarındada önemli ölçüde değişir.
Arkadaşın trafosunda ciddi bir yük değişimi olmadığı için deneyerek sonuç alabileceğini düşünüyorum.
Tabi artık günümüzde en iyi çözüm OG referanslı kompanzasyon.

Senin bize ballandıra ballandıra anlattığın OG referanslı SVC sistem o zaman yokmuydu baba ?
SVC pahalı bir sistem bazı yerlerde (Özellikle hızlı yük değişinin olduğu yerlerde) çok iyi iş çıkarabilir.
Ama Bu konudaki gibi basit işler için bence okadar para harcamaya gerek yok.

Senin bize ballandıra ballandıra anlattığın OG referanslı SVC sistem o zaman yokmuydu baba ?

Bende,olay çok basit,faz nötür al götür diye direndim.3x7,5 SVC li Gr.Arge aldı götürdü sonunda." Takoz trafo " buluşumuda o zaman yapmıştım.;)

Son düzenleme:
herkese kolay gelsin. çalıştığım fabrikada trafo 800 kva . fabrika depo olarak kullanılıyor. Sistemden sadece büro aydınlatma ve 1500 watt tan iki ısıtıcı var. akım trafosu 2000/5 sabit kondansatör 10kvar . Endüktiften 25 deyim.
Aklıma gelen bi soru var. ENTES RGA 15s röleden tek fazlı kondansatörleri manuel çektirsem. 2 günde düzeltebilir miyim.
Sisteminizden ENTESİ kökten yok ediniz. Statik kompanzasyon sistemi kullanınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri