EPLAN P8

ali20100

Üye
merhaba

resimde de gördüğünüz gibi eplanda çizdiğim proje aynı yapıda bireden fazla ekipman var bunları aynı klasör adı altında farklı isimlerin içine kopyala yapıştır yaptım sadece plc adresler değiştirdim ama diğer şalt malzemeler aynı isimde olduğu için değiştirmedim.bundan dolayı birden fazla aynı kontakları gösteriyor ve bunu sorunu çözemedim resimide paylaştım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• eplan p8.png
    eplan p8.png
    140.6 KB · Görüntüleme: 40
merhaba ali benim anladığım kadarıyla ekipmanlara her sayfada aynı isimle yapmışsın.Aynı projenin içinde olduğu için hepsini bir görüyor ve bu yüzden ekipmanlardaki kontak sayıları fazla çıkıyor.Sana iki yol önerebilirim;

1-Ekipmanlara sıralı numara vermen yani k1-k2-k3-k4-k5 vs.

2-Ekipmanlara sayfa numarası ile beraber kodlaman yani sayfa no 5 ise 5k1-5k2-5k3 vs.

merhaba ali benim anladığım kadarıyla ekipmanlara her sayfada aynı isimle yapmışsın.Aynı projenin içinde olduğu için hepsini bir görüyor ve bu yüzden ekipmanlardaki kontak sayıları fazla çıkıyor.Sana iki yol önerebilirim;

1-Ekipmanlara sıralı numara vermen yani k1-k2-k3-k4-k5 vs.

2-Ekipmanlara sayfa numarası ile beraber kodlaman yani sayfa no 5 ise 5k1-5k2-5k3 vs.

evet doğru anlamışsınız ama sahada hepsi aynı isimde ve aynı yapıda sadece isim değişik biri fan 1 ise diğeri fan 2 isim olarak ve plc adres farkı var bunun dışında salt malzemelirin isimleri aynı önerdiğiniz yöntem biliyorum bunu uygularsam sahadaki ile proje uyuşmuyor buda sıkıntı yardımınız için çok teşekkürler ferdi bey başka önerebileceğiniz yöntem var mı?

Rica ederim ama aklıma gelen başka birşey yok.
Kolay gelsin ahmet bey mail adresiniz varsa size bir döküman gönderebilirim.

yardımınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar merhaba,
asd.PNG
asd.PNG eplan p8 2.3 ü yüklüyorum tüm işlemleri yapıyorum ancak programı açtıktan sonra aşağıdaki ekran alıntısında ki gibi kalıyor var mı bildiğiniz bir çözüm?
teşekkürler..

Klasör içindeki tüm ekipmanlara klasör kısa kodunu eklemen gerekiyor. Bu sayede ekipman hangi klasöre ait olduğunu anlar ona göre referans alır.

Forum istatistikleri

Konular
128,335
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri