Fabrikanın idari biriminde otomasyon teknikeri maaşı

Yorumlar için teşekkür ederim.

Maaş olarak 1100tl denildi. Çalışma saatleri 8:00-18:00 cumartesi dahil ve fazla mesai ücreti yok.

Çok başvuru oldu ama hiçbiri işime yaramıyor dedi. Rasgele bitanesini aldı bak dedi oto elektrikçisi otomasyon için başvurmuş.

Zamanla artıcak denildi ancak ilk teklif çok düşük olduğu için moralim bozuldu.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Maaş olarak 1100tl denildi. Çalışma saatleri 8:00-18:00 cumartesi dahil ve fazla mesai ücreti yok.

Çok başvuru oldu ama hiçbiri işime yaramıyor dedi. Rasgele bitanesini aldı bak dedi oto elektrikçisi otomasyon için başvurmuş.

Zamanla artıcak denildi ancak ilk teklif çok düşük olduğu için moralim bozuldu.

merhabalar , 1100 tl lik teklif için cevabınız ne oldu acaba , bende myo mezunuyum ilk kez iş hayatına atılacağım ve bende aynı bu tarz bir iş buldum herşey tamam yakın zamanda başlayacağım ancak maaş olayını kafamda belirleyemedim , plc pano programlama saha montajı ve yurtdışı görevleride var , acaba yeni mezun için en uygun maaş nedir ? yurt dışı görevleri için maaş ne olmalı ?
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

merhabalar , 1100 tl lik teklif için cevabınız ne oldu acaba , bende myo mezunuyum ilk kez iş hayatına atılacağım ve bende aynı bu tarz bir iş buldum herşey tamam yakın zamanda başlayacağım ancak maaş olayını kafamda belirleyemedim , plc pano programlama saha montajı ve yurtdışı görevleride var , acaba yeni mezun için en uygun maaş nedir ? yurt dışı görevleri için maaş ne olmalı ?
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Senin için bu meslek hayırlı olsun, öncelikle benim bu meslekte 7 yıllık bir tecrübem var. Okuldaki bilgiler uygulama için yetersiz bilgilerdir bu yüzden tekbaşına iş yapmak için birkaçyıl birilerinden destek alarak bu mesleği yapman gerekir, bu yüzdende başlangıç maaşın belirsizdir asgari şartların altında olabilir.
Bu meslekte ilerlemek istiyorsan PLC programlamadan daha önemli olan cesaret duygunu geliştir. PLC programlayan piyasada çok şirket bulursun ancak insanlara emir verecek, insanları çalıştıracak insan zor bulursun. Bir şirkete gir orada seni engellemeye senden üstün olduğunu göstermeye çalışan çok kişi olacaktır. Eğer güçlü olup kişileri yönetebilirsen PLC pano tasarlamanın hammallık olduğunu göreceksin.
İşçi ilanlarına bak kaçtane PLC programlamayı bilen eleman arıyor.
Cesaret ve yöneticilik, bilgi ve yetenekten daha değerlidir.

Senin için bu meslek hayırlı olsun, öncelikle benim bu meslekte 7 yıllık bir tecrübem var. Okuldaki bilgiler uygulama için yetersiz bilgilerdir bu yüzden tekbaşına iş yapmak için birkaçyıl birilerinden destek alarak bu mesleği yapman gerekir, bu yüzdende başlangıç maaşın belirsizdir asgari şartların altında olabilir.
Bu meslekte ilerlemek istiyorsan PLC programlamadan daha önemli olan cesaret duygunu geliştir. PLC programlayan piyasada çok şirket bulursun ancak insanlara emir verecek, insanları çalıştıracak insan zor bulursun. Bir şirkete gir orada seni engellemeye senden üstün olduğunu göstermeye çalışan çok kişi olacaktır. Eğer güçlü olup kişileri yönetebilirsen PLC pano tasarlamanın hammallık olduğunu göreceksin.
İşçi ilanlarına bak kaçtane PLC programlamayı bilen eleman arıyor.
Cesaret ve yöneticilik, bilgi ve yetenekten daha değerlidir.

öncelikle cevap için teşekkür ederim , yaşınızın benden büyük olduğunu anladığım için abi olarak hitap edeyim
maaş konusunda 3 aylık bir deneme süresi var denildi bu deneme süresi performansına yeteneğine bağlı olarak 2 ayda olabilir 1 ayda olabilir denildi , deneme süresi boyunca asgari ücret + yemek , yola karışmıyoruz , yurtdışı için şartlarda bir değişiklik yok , yurtdışından geldiğinde yapılan işe kazanılan paraya göre prim veririz denildi ama iş için seyahatlerde sen hiçbirşeye karışmıyorsun herşeyi biz ayarlıycaz vize pasaportta dahil , mesai ücreti yok örneğin 2 gün mesai yaptıysan ertesi gün tatil olur vs. gibi kapatıyoruz açığı denildi , mecbur biyerlerden başlamak için bende kabul ettim eğerki 3 ay sonunda maaşta bir değişiklik yoksa zaten şirket olarak senden memnun değiliz anlamına gelir buda dedi ancak senin gibi girip kendini gösterip 1 ay sonra maaşı 1200 lira olan arkadaşlar var denildi , hakkımızda hayırlısı olsun biyerlerden başlamak adına iyi günler görmek için zorluk çekeceğiz artık.

bu koşulları kabul ettim ancak yinede yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim

Dostum yurt dışı derken hangi ülke, arap ülkelerin hali ortada, avrupa ülkeleri için bu maaş çok düşük kalır.
Deneme süreleri herzaman olur ancak işverenler insanların gururlarına acımazlar, 3 ay sonra ağzınla uçankuşubile tutacak kadar yetenekli olsan yinede yetersiz diyebilir, 3 ay sonra işverene baskı yapman gerekir.
Yurt dışı için çalışma şartların öncedende söylediğim gibi asgarinin altında kalıyor. 1 ay sonra 1200 olabilir muhabbetide sana gazverip seni kendisi için daha verimli olarak çalışrırma isteyidir (bunun modern adı motivasyon).

Bu arada arkadaşlar Philip Morris SA yada Philsa fabrikasında çalışanlar, çalışma koşulları nasıl tüm bölümlerin bildiğiniz başlangıç maaşları nekadar? Yapılan yetenek testini geçtim şimdi mülakatta neler yaşanıyor bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Dostum yurt dışı derken hangi ülke, arap ülkelerin hali ortada, avrupa ülkeleri için bu maaş çok düşük kalır.
Deneme süreleri herzaman olur ancak işverenler insanların gururlarına acımazlar, 3 ay sonra ağzınla uçankuşubile tutacak kadar yetenekli olsan yinede yetersiz diyebilir, 3 ay sonra işverene baskı yapman gerekir.
Yurt dışı için çalışma şartların öncedende söylediğim gibi asgarinin altında kalıyor. 1 ay sonra 1200 olabilir muhabbetide sana gazverip seni kendisi için daha verimli olarak çalışrırma isteyidir (bunun modern adı motivasyon).

Bu arada arkadaşlar Philip Morris SA yada Philsa fabrikasında çalışanlar, çalışma koşulları nasıl tüm bölümlerin bildiğiniz başlangıç maaşları nekadar? Yapılan yetenek testini geçtim şimdi mülakatta neler yaşanıyor bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

anlıyorum banada zaten öyle geldi ancak CV me bişeyler yazabilmek bişeyler öğrenebilmek adına kabul ettim sizce yanlışmı yaptım acaba ?

yurtdışı olarakta ankara bulgaristan(belli olmamak üzere) 2 ay sonra kesin olarak Güney Afrika yolculugu var 1 ay sürecek ?

başlayıp başlamamak adına kafam çok karışık gerçekten yurtdışı için çok aşağıda kalıyor bu rakam.

Bir işe baştan nasıl anlaşırsan öyle gider. Ama olsun yinede tecrübe edinmiş olursun. Allahtan hayırlısı kardeşim başarılar.

anlıyorum banada zaten öyle geldi ancak CV me bişeyler yazabilmek bişeyler öğrenebilmek adına kabul ettim sizce yanlışmı yaptım acaba ?

yurtdışı olarakta ankara bulgaristan(belli olmamak üzere) 2 ay sonra kesin olarak Güney Afrika yolculugu var 1 ay sürecek ?

başlayıp başlamamak adına kafam çok karışık gerçekten yurtdışı için çok aşağıda kalıyor bu rakam.

Kararsız kalmak birşeylerden edişelenmekten kaynaklanır. Yani kişilik olarak güçlü değilsin, bunun faydalarıdavar ancak zararları çoktur. Hayattan çok şeyler bekleme! Şahsen ben şantiye tarzı işlerde çalışamıyorum bu yüzden şehir dışı işleri yapamıyorum. Eğer işini rahat yapamazsan başarılı olamazsın endişe işlerin önünde büyük engeldir ancak sterssiz işler vardır ancak kariyer yapılmaz.
Eğer endişeler işlerini aksatacak kadar kötüyse başlamaman iyi olur ancak korkuları yenmek için korkularla karşılaşmak gerekilir.

İş hayatına bir şekilde başlaman gerekir, eğer çalışma ortamı seni korkutuyorsa bu mesleğe karşı kötü önyargılar oluşturabilir.

Anlatmak istediğim anlaşılmıştır, kara senin unutma bu işten daha rahat işler var, önyargılı düşünme.

cevaplar için teşekkürler abilerim , çalışma ortamında hiç sıkıntı yok yurtdışı çalışmalarda şantiye tarzı değil zaten aslında iş rahat , zaten benim gibi acemi bir eleman içinde başlangıç budur diye düşünüyorum asgari ücret teklif etmesi normal yani , deneme süresinden sonra belli olur ne olup olmadığı hiç olmadı çıkarım en azından boşta durmaktansa biyerlerden başlayıp kötüde olsa bir tecrübe edinmek daha iyidir diye düşünüyorum.

şirket omron plc ler ile çalışıyor , bende omron ile ilgili dökümanlar indirip zamanla çalışır plc programlamayıda öğrenirim iyice zaten görevdede plc pano imalatı , montajı , saha kurulumu yazıyor. sonrasında 5 - 6 ay sonra en azından kendime güvenerek derim ki maaş bana yetmiyor vs. gibi.
baktımki çok kötü olmayacak gibi hiç olmadı çıkarım.

Saha kurulumu uzun sürüyorsa bence şantiye elektriğinden pek farkı yok demektir.
Pano montajı biraz bilgi gerektirir. Saha montajı yapan kişiler genelde mesleki bilgisi az kişiler. Eğer askerliğini yapmadıysan askerlik müracatını yap ve askerden geldikten sonra PLC li panolar yapan bir şirkete gir ve orada uzun süreli çalış.

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri