FBs ile Visual C#.net haberleşmesi

Arkadaşlar Visual C#.net 2008 ile 10 adet plc den dataları rs485 ile okumam gerekiyor. Daha önce böyle bir uygulama yapan varmı ??

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar bu konu ile ilgilenen yokmu hiç VC#.net ile yazılmış örnek modbus kodları gerekli hiç uygulama yapan yokmudur?

Arkadaşlar bu konu ile ilgilenen yokmu hiç VC#.net ile yazılmış örnek modbus kodları gerekli hiç uygulama yapan yokmudur?

modbus ile ilgili arama yaparsanız çeşitli çalışmaları bulabilirsiniz.

en basiti formda serial komponentini kullanman gerekli.

eğer seriport komponentini daha önce kullandıysan kolayca yapabilirsin.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Daha önce malesef böyle bir uygulama yapmadım ki zaten C# ta yeniyim genelde visual studyo.net de basic dilinde örnekler var bana c# ile yazılmış lazımdı. Birde bu yazılım fatek plc ile haberleşeceği için öncelikle buraya baktım ki daha önce örneğini yapmış arkadaşlar olabilir diye düşünmüştüm.

Rs232 üzerinden Facon server programı ile C## 'da yazdığınız dataları PLC ye gönderebilrsiniz. Örnek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz..

Rs232 üzerinden Facon server programı ile C## 'da yazdığınız dataları PLC ye gönderebilrsiniz. Örnek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz..

merhaba ttengin.Ben daha önce visual basic facon ve fbs60mc ile bir sccada programı yaptım sorun yok..ama şunu öğrenmek istiyorum.Facon server ne kadar hızlı ve maximum kaç tane item atarsak sağlıklı bir veri iletişimi sağlamış oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri