Multimetre Önerisi

@Muhsin Kamer Abi, Fluke101 diye bir model onu test etme şansınız oldu mu ya da önerir misiniz? Sanırım markanın giriş seviyesi bir cihaz.

Hiç fluke ve Breymen kullanmadım. "Bilmiyorum."
Başkaları gibi pahalı marka düşkünlüğüm ve aşırı ölçüm hassasiyeti gerektiren işlerim de (ARGE) yok.
Çok hassas cihazlara da ihtiyacım yok.
Yaptığım ölçümler de direnç değeri 1K olsa ne olur 1.01 K olsa ne olur.
Voltaj da 5.0 Vdc olsa ne olur 4.99 Vdc olsa ne olur.
Çok yüksek hassasiyetler arayanlar 20-40K verip cihazları edinebilir.
Her zaman Orta karar cihazlardan temin edip kullanmışımdır.
Arızalansa, bozulsa, düşse kırılsa, çalınsa, cihazın başına başka bir şey gelse;
Bir fluke kaybetmek kadar insanı rahatsız etmez.
Arıza demişken; yıllardır kullandığım Unit ' ler den hiç arızalananlar olmadı.

fluke 101 modeli yaklaşık 1300₺ ye geliyor. Paralel ithalat olduğundan bulunduğum yerde garanti vs veremiyorlar tabiki.

O zaman Uni-t den devam🙏

Ekli dosyalar

• IMG_4195.jpeg
    IMG_4195.jpeg
    698.6 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_4194.jpeg
    IMG_4194.jpeg
    428.9 KB · Görüntüleme: 14
fluke 101 modeli yaklaşık 1300₺ ye geliyor. Paralel ithalat olduğundan bulunduğum yerde garanti vs veremiyorlar tabiki.

O zaman Uni-t den devam🙏
Sürekli arızalara gidiyorsunuzdur, elimin altında şöyle ufak tefek işimi görecek güvenebileceğim bir cihaz olsun derseniz ancak o şekilde alınabilir yoksa birçok özellikten yoksun bir cihaz. Arızalanması halinde de paralel ithalat olduğudan garanti kapsamı dışında kalır.

Bu da güzele benziyor ama Proskit'in cımbız, tornavida vb. malzemeleri çok kalitesiz. Multimetresine de bu yüzden pek sıcak bakmıyordum. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz?
Sizin ne amaçla kullandığınızı söylemezseniz biz size LPG li araba da tavsiye ederiz , Ferrari de tavsiye ederiz . İlk önce bu bilgi lazım tavsiye verebilmek için . Herkez iştahla UNİ T demiş ama memleket sınırları dahilinde yetkili servisten mahrum bir marka . Az para vereyim , bozulursa da üzülmem denilerek alınabilecek bir ürün ama ben bozulan bir mal için karşımda bir muhatap bulamazsam uyuz olan biriyim . O yüzden pek sıcak bakmıyorum bu markaya .

Sizin ne amaçla kullandığınızı söylemezseniz biz size LPG li araba da tavsiye ederiz , Ferrari de tavsiye ederiz . İlk önce bu bilgi lazım tavsiye verebilmek için . Herkez iştahla UNİ T demiş ama memleket sınırları dahilinde yetkili servisten mahrum bir marka . Az para vereyim , bozulursa da üzülmem denilerek alınabilecek bir ürün ama ben bozulan bir mal için karşımda bir muhatap bulamazsam uyuz olan biriyim . O yüzden pek sıcak bakmıyorum bu markaya .
Ben evde yarı profesyonel iş yapmak için alacağım aslında. Ve kullandığım Proskit ürünler çok çabuk aşındı ya da mekanik anlamda bozuldular. Eski çalıştığım yerde de Proskit'in ürünleri alınıyordu, neredeyse tüm malları elimizde kalıyordu. Kablo soyucusu bile ilk senesi bitmeden bozulmuştu yani. Bu yüzden o markaya uzağım.

Ha gidip de sabah akşam evde uğraşan biri de değilim. Yani hafta içi 1-2 saat, hafta sonları da günde 3-4 saat hesap kitap işleri için kullanacağım.

@Muhsin Kamer @Under Ground

Uni-T UT 139C aldım Amazon'dan. Vergiler dahil 1200₺'ye geldi. Türkiye'de 1500 liradan başlıyor satışı ve sorduğumda hep ithalatçı garantili diyorlardı. Ben de yurt dışından söyledim.

Aneng'in SZ18 Pro ve 622B modellerini de düşünüyordum ama markaya çok güvenemedim. Şimdilik bunu alayım, ilerde yedek olması açısından Aneng'e şans verebilirim. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,398
Kullanıcılar
450,287
Son üye
asımeren

Yeni konular

Geri