Ferroli Kombi Termostat Kablo Çapı

hasçel

Üye
evde kullandığım Ferroli marka kombiyi geçen kış termostatsız kullandım ve faturalar baya kabarık gelmişti. Bu gün termostat aldım fakat kablo almamıştım. 0,75 lik çoklu kablo alsam yeterlimidir.Faturalara termostat takınca olumlu olarak yansıyabilirmi merak ettim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
termostatın anlamı bulunduğu ortama göre ısıtıp veya soğutmak oturduğunuz odaya takarsanız oranın sıcaklığına göre kombiyi devreye alır veya devreden çıkarır tasarruf sağlar bir kısım..... bağlantısına gelince 0.75 kablo yeterli gelir tabiki. saygılarla.....

termostatın anlamı bulunduğu ortama göre ısıtıp veya soğutmak oturduğunuz odaya takarsanız oranın sıcaklığına göre kombiyi devreye alır veya devreden çıkarır tasarruf sağlar bir kısım..... bağlantısına gelince 0.75 kablo yeterli gelir tabiki. saygılarla.....
Yazmışolduğunuz cevap için teşekkür ederim.birde şunu sormak ve öyrenmek istiyorum:Viessman kombi termostat bağlantısında üç kablo bağlı ve servis iki kabloyla sorun yaşanıyor demiş.Bizim Ferrolide termostat bağlantısında öyle bir durum varmı.

Yazmışolduğunuz cevap için teşekkür ederim.birde şunu sormak ve öyrenmek istiyorum:Viessman kombi termostat bağlantısında üç kablo bağlı ve servis iki kabloyla sorun yaşanıyor demiş.Bizim Ferrolide termostat bağlantısında öyle bir durum varmı.
bazı kombilerdeki oda termostatı modulasyon yaptığı için 3 uçludur bazı kombilerde ise aç- kapa işlemi yapar sadece devrede sıcaklıkla değişen bir anahtar görevi yapar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,398
Kullanıcılar
450,287
Son üye
asımeren

Yeni konular

Geri