Fişe 220 V yerine 380 V bağlanma hatası

Arkadaşlar benim sorunum şu; 380 VAC fişine 220 Vac almak için kabloları faz nötr şeklinde bağlıyorum sistemimde 220 VAC görüyorum istediğimde bu.Fakat yanlış bağlanıldığında yani kabloları faz-nötr değilde faz-faz bağlanıldığı takdirde sistemimdeki 220v çalışan cihazlar yandı. Bunun için yani sisteme 380 VAc geldiğinde devreye 220 VAC verecek veya devreyi kesecek bi röle varmıdır veya bu sorunu başka nasıl önleyebilirim bilenler veya fikirleri olanlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinrim şimdiden çok teşekkür ederim

Faz koruma ( düşük / yüksek gerilim ) rölesi kulanarak,sistemlerinizi emniyet altına alabilir-
siniz.

öncelikle yetkili olmayan orada kablo çıkartıp takmamalı. bunu engeledin mi işinin çoğunu çözmüş olursun. kilit felan tak. Sende başka veya bu işi azbuz bilen kurcalarsa bile buna dikkat eder....

nötr kablosuna topraklama bağla yanlışlıkla faz geldiğinde sigorta atacağı için cihazların korunacaktır.

Fiş ve pirizin kullanacagın baçak ve yuvasını örnegin beyaz boya ile boyaya bilirsin.

Monafaze fiş kullanacagına trifaze fiş kullan R fazını ve nötrü kullan S ve T fazları boşta kalsın..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri