Format Cd'si

Kargo ile gönder en kolay ve sorunsuz olanı budur.
4GB ortalama 65K ile upload etseniz :
4000000/65.0 = 61538.46 saniye
61538.46 / 3600 = 17.09 saat
Bence kargo daha hızlı gider:)
Hem dosyayı upload ederken bağlantının kopması yada elektrik kesilme ihtimali var......

Kargo ile gönder en kolay ve sorunsuz olanı budur.
4GB ortalama 65K ile upload etseniz :
4000000/65.0 = 61538.46 saniye
61538.46 / 3600 = 17.09 saat
Bence kargo daha hızlı gider:)
Hem dosyayı upload ederken bağlantının kopması yada elektrik kesilme ihtimali var......
Arkadaşlar yapmayın bu değerleri nereden çıkarıyorsunuz. Az önce test etmek için windows 8.1 (3,45 GB) veriyi diske attım 11 dakika da diske yüklendi. Hadi benim yükleme hızım yüksek o yüzden karşıya hızlı yüklendi diyelim normalde de 2 saatte yüklensin ama 17 saat nedir? Abartmayalım lütfen..

Ayrıca ekleyeyim bahsettiğim yöntem de bağlantı kopması diye bir şey söz konusu değil. Yükleme işlemi nerede kaldıysa oradan devam eder.

Ekli dosyalar

• hıztest.png
    hıztest.png
    87.8 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar yapmayın bu değerleri nereden çıkarıyorsunuz. Az önce test etmek için windows 8.1 (3,45 GB) veriyi diske attım 11 dakika da diske yüklendi. Hadi benim yükleme hızım yüksek o yüzden karşıya hızlı yüklendi diyelim normalde de 2 saatte yüklensin ama 17 saat nedir? Abartmayalım lütfen..

Eviniz pop noktasına yakın , bağlantı hızınız yüksek (İçim cız etti vicdansız! O ne biçim bağlantı hızı . Maşallah !)!
Sizin bağlantınıza özel bir durum. Önemli olan o dosyayı gönderecek arkadaşın hız testidir. Bakalım onunki de Mps mi kps mi olacak ?
Ben ısrar ediyorum kargo daha hızlı gider.
Tamam bu tüm kullanıcıları kapsamasada en az %80 kullanıcıyı kapsar.
O bağlantıda on numara web sunucusu barındırılır.

Eviniz pop noktasına yakın , bağlantı hızınız yüksek (İçim cız etti vicdansız! O ne biçim bağlantı hızı . Maşallah !)!
Sizin bağlantınıza özel bir durum. Önemli olan o dosyayı gönderecek arkadaşın hız testidir. Bakalım onunki de Mps mi kps mi olacak ?
Ben ısrar ediyorum kargo daha hızlı gider.
Tamam bu tüm kullanıcıları kapsamasada en az %80 kullanıcıyı kapsar.
O bağlantıda on numara web sunucusu barındırılır.
İddiaya gerek yok hocam internetiniz kotasız sa deneyip test edebilirsiniz. Yalnız uygulamayı yüklemeden web üzerinden yükleme yapılmaya kalkışılırsa yükleme işlemi çok uzun sürebilir. Bağlantı kopması vs dediğiniz sıkıntılar browser üzerinden yükleme yapılırken geçerlidir. Bahsettiğim işlem bilgisayara uygulama yüklenerek yapılmalı..
Merak ettim zamanınız varsa deneyelim...

Buyrun siz istediniz!
Hız testim 3.17 D , 0.67 U
Bizim mahalle fakir mahellesi....

Hocam imkanın varsa sen testi bir yap ben gerekirse 15 saat bekleyeceğim ;)

O yükleme hızı nasıl oluyor da yüksek ? kablolu mu ?

Evet kablolu. Şurada 2012 yılında mobil operatörlere ait test yapanlar olmuş onların değerleri bile @seagate arkadaşınkinden yüksek çıkmış. Sizin hız çok kötü sayın @seagate

Dosyaları(loader dosyasıda dahil) ISO formatına cevirdim ve yandex diske gonderdim,şimdi karsı taraf indirdiğinde Dvd yada Usb yazdırmadan önce boot özelliğini hallederek format verilerini hazırlamıs olacak :) Hersey bukadar sanırım umarım tarafımca yanlış anlama ve uygulama yoktur.

Aynen öyle.. Karşı taraf sizin dosyanızı bootlu olacak şekilde yazdırınca olay bitecek. Siz dosyayı diske gönderdiniz mi? Merak ettim sizde de hız çok mu düşük?
Eğer formatı usb ile atacaksanız windowsun bootable usb oluşturmak için geliştirdiği programı kullanabilirsiniz.
Programı indirme adresi : http://wudt.codeplex.com/releases/view/37074
Yalnız bu aracı kullanırken dikkat etmeniz gereken bir husus var. Diyelim ki programı kurduğunuz bilgisayarın işletim sistemi 32 bit fakat usb ye yazdırmak istediğiniz işletim sistemi 64 bit ise usb ye yazdırma işlemi sırasında hata alabilirsiniz. Buna dikkat etmeniz gerek. Birde eğer usb ile format atılacaksa format atılacak bilgisayarın bios ayarlarına girip boot ayalarından usb yi seçmeniz gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri