Formun gidişinden memnunmusunuz.

Forumun çok eski bir üyesi değilim.Aranıza yeni katıldım sayılır.Forum hakkında naçizane görüşlerimi dile getirmek istiyorum.

1)Forumda yönetici sayısı az.Aynı şekilde kategori sayısı da az.Tamam yeteri kadar konu var ama bazı konular ayrı bir kategori olmalı ve her bir kategorinin moderatörü ayrı olmalı.(Mesela cad-cam çizim programları)

2)Üyelern yetkisi kısıtlı.Örnek olarak mesaj düzeltme işi; mesajın yazılmasından itibaren, 2 saat sonra yapılamıyor.Bu kaldrılmalı ve isteyen her üye, istediği zaman mesajlarını düzeltebilmeli ve silebilmeli.

3)İllegal paylaşımın yasak olması gayet doğal.Ancak belli bir statüye ulaşmış üyelerin (örn.1000 mesaj ve üzeri) görebileceği gizli alan olmalı ve o alanda bu paylaşımlar yapılmalı.(Belkide yapılıyordur):)

4)Yeni üyelere karşı sanki bir ayrımcılık varmış gibi hissediyorum.Yani eski üyeler sordukları her soruya anında cevap alırken, yeni üyelere pek cevap yazılmıyor.Mesela "mehmedersoy" nickli üye, eplan ile ilgili bir soruyu defalarca sormasına karşın, bir yanıt alamamıştır.Bilemiyorum belki de kimse o sorunun cevabını bilmediği içindir ama insan acaba yeni üye olduğu içinmi cevap verilmiyor diye düşünmüyorda değil.

5)Forumda popülarite yerine teşekkür butonu konması daha faydalı olur diye düşünüyorum.

6)Smiley sayısı arttırılırsa güzel olur diye düşünüyorum:D

Saygılar

değerli fikir insanlarından ve mesleğinde kendini kanıtlamış kişilerden yardım alabilmek için açtığım konuya form yöneticisi tarafından çok alakasız ve aşağılayıcı nitelikte bi yorum aldım.bende bunakarşılık verdim.
daha sonra bi arkadaşı cok daha ağır bi uslup ile konuya dahil oldu ve hatta incelerseniz projemle ilğili beni mahkemye vermekle tehtit ediyor gibi bi anlam çıkardım ben.
Projemi desteklemiyor olması konuyu meslek dışı bi tartışma ortamına götürmesi gereksiz ve yersiz bi davranış.hele bide aldığım uyarı mesajı beni çok üzdü.Site yöneticilerinin tafafsız olmasını beklerdim.

internetteki diğer elektrik elektronik forumlarını takip etmeye başladım
hepsine üye olup karşılaştırma yapıp sonuçları buraya eklerim
diğer forumlara üye arkadaşlar aradaki farkları yazabilir.
amacım vefasızlık veya kötü bir şey değil
araştırma yapmak sadece

Sayın manyet0 internetteki tüm elektirik elektronik forumlarına üye olmanız inanın hiç umrumuzda değil ama bizim forumumuzu kalkıp diğer forumlarla burada kıyaslayamazsınız. Maksadınız Kontrolkalemi.com'un kötüye gittiği izlenimini yaratmaksa boşa çabalamayın rüzgarın karşısında durup ne kadar üflerseniz üfleyin rüzgarı kesemez sadece kendinizi kandırırsınız. Hiç bir forumda ayda 1-2 defa çekiliş yapılıp üyelere kitaplar, dergi üyelikleri ve ücretsiz mesleki eğitimler verilmiyor. Hiçbir forum büyük fuarlara kendi başına katılıp forumunu tanıtamıyor. Bırakın forumları birçok küçük ve orta ölçekli firmanın katılamadığı fuarlarda stant açıp promosyon ürünler, ödüller ve broşürler dağıtıyoruz. Siz orada atıp tutarken bu değirmenin suyunun nereden ve nasıl temin edildiğini hiç düşünüyormusunuz?

Ayrıca forum ile alakalı her eleştiride "sert. ve saldırıya maruz kalmış gibi cevaplar vermeniz çok itici kaçıyor" insannın eleştireceği yoksa bile eleştiresi geliyor.
kaldı ki bu foruma ytazdıgım her cümlede bilgi almak ve bilgi vermek için ugraşıyorum.
bende forumda arama yapmadan başlık açanlara uyuz oluyorum.
Ama bunun kontrolü bende değil.
Ve görülen eksikleri size söylüyor diye " sözüm meclisten dışarı artislenme kabadayılanma babında cevap alıyor üye".
kusura bakmayın bence olmuyor.

Forumla ilgili eleştrilerde saldırıya maruz kalmış gibi sert cevaplar verdiğimize katılmıyorum. Bakın bu konu altında bile bir çok yönetici hakkında linç kampanyası düzenlenmeye çalışılıyor ama biz kimseye tepki göstermiyor bunun yerine ısrarla şikayetlerinizi Murath isimli yöneticiye yapın diyoruz. Hiçbir yöneticimizin hiçbir üyeye kabadayılanmak gibi bir şansı yok bunu sizden önce biz engelleriz. Yöneticilerde hata yapabilir şikayet olsada olmasada biz bunu gördüğümüz taktirde en kısa sürede düzeltiriz. Ama kalkıpta her eleştirinin altında ezilip büzülmemizi bekliyorsanız çok yanılıyorsunuz demektir. Hatamız varsa elbette özür diler ve hatamızı düzeltiriz ama gecesini gündüzüne katıp ailesinden bile zaman çalıp aylardır foruma hizmet eden hiçbir yöneticimizi ezdirmeyiz.

sayın yönetici yazınızdan anladığım kadarı ile sizde bu konunun içinden çıkamadınız ve en ufak bir fikriniz dahi yok.çeşitli kanun fantezileriyle bilimde ilerlemeyi düşünmek NEW TIMES'i gözünüzde bayağı büyütmenize sebep olmuş.Ben açılmaktan korkuyorum ya boğulursam! demişsin bencede çok doğru sen en iyisi kumda oyna biz bi gemi yapar açılırız.

Sayın recep erdal, alfa romeo isimli yöneticimize hakarete varan uslubunuzdan dolayı uyarı almışsınız. Sayın tossun2008 sizi mahkemeye vermekle tehtit etmiyor forum kurallarına uymadığınız taktirde forum cezası alacağınız yönünde uyarıyor.

Sn. recep erdal;
Lütfen forum kuralları gereğince Üyelerimize ve özellikle yöneticilerimize saygı kuralları gereğince hitap ediniz. Aksi taktirde forum huzurunu bozmaktan dolayı cezalandırılacaksınız.

Bu konu yöneticileri şikayet etme yeri değildir bunu Murath isimli yöneticiye sadece pm yolu ile yapabilirsiniz. Bu konu altında son uyarımdır bundan sonra kurallara uymayan tüm üyeler cezalandırılacaktır.

değerli dostlar forum çok güzel ama birde bizim kalplerimiz güzel olabilse. benim gözlemlediğim olay forumda biraz tüylenenin yeni veya, açtığı bir konuda görüşlerini bildiren insanlara yukarıdan bakan tiplemelerin var oluşu beni rahatsız ediyor. doğru tektir ama doğruya giden yollar çoktur. bir kişinin fikrne takılp kalmalar çok oluyor. buda bizim araştırma, vede mesleği ilerletme sevgimizin olmadığını vede hazıra konan bir toplum imajının var olduğunu gösteriyor. saygılarımla.

değerli dostlar forum çok güzel ama birde bizim kalplerimiz güzel olabilse. benim gözlemlediğim olay forumda biraz tüylenenin yeni veya, açtığı bir konuda görüşlerini bildiren insanlara yukarıdan bakan tiplemelerin var oluşu beni rahatsız ediyor. doğru tektir ama doğruya giden yollar çoktur. bir kişinin fikrne takılp kalmalar çok oluyor. buda bizim araştırma, vede mesleği ilerletme sevgimizin olmadığını vede hazıra konan bir toplum imajının var olduğunu gösteriyor. saygılarımla.

tabiki haklısınız bazı uyeler sadece odevleri için uye olup gereklı bilgiye ulastıktan sonra formun yanından bile geçmediler dogru biz hazırana konan toplum olma yolunda gidiyoruz kesinlikle arastırma geliştirme yok formda gayet iyi bir sekılde gidiyo seviyelı ve guzel form yoneticilerını takdır eder hepsine saygılar sunarım elektrik o kadar genişki 12-13 yıldır bu işin içindeyım kendımı geliştirmek en onemli etken ve araç KONTROLKALEMİ.COM dur

forumda meslek dışı konuları yazıp konuşabileceğimiz bir bölüm açılması mümkünmüdür ? zaten her gün meslekle iç içeyiz bari burda diğer konuları konuşalım kafamızı dağıtalım.

insanlar artık hazıra o kadar alışmışlar ki nerdeyse birisi bize yemek yedirse diyecekler. bazıları resmen ödev sorularını soru 1: .... , soru 2 : ...... şeklinde soruyorlar hiç araştırma yok. sonra bu forum sadece döküman indirilen bir yer olmamalı dikkat ettim, trafolarla ilgili testlerin anlatıldığı ve bir iki seminerin olduğu bir iki döküman eklemiştim.170 kişi görüntülemiş her iki konuyu da daha bir kişi de yorum yazma zahmetine girmemiş. bu kadar mı insan ilişkileri mahvolmuş ya.

insanlar artık hazıra o kadar alışmışlar ki nerdeyse birisi bize yemek yedirse diyecekler. bazıları resmen ödev sorularını soru 1: .... , soru 2 : ...... şeklinde soruyorlar hiç araştırma yok. sonra bu forum sadece döküman indirilen bir yer olmamalı dikkat ettim, trafolarla ilgili testlerin anlatıldığı ve bir iki seminerin olduğu bir iki döküman eklemiştim.170 kişi görüntülemiş her iki konuyu da daha bir kişi de yorum yazma zahmetine girmemiş. bu kadar mı insan ilişkileri mahvolmuş ya.

sayin emir bir soz vardir bilirmisiniz iyilik yap denize at diye sizde bir iyilik yapmissiniz vede atin onu denize artik bence
bugune kadar forumla ilgili yapilan yorumlara karsilik sessiz kaldim.herkesin yazdiklarini okudum vede simdi birkac satir bende karalayarak cevap verme ihtiyaci hissettim
1-bir arkadasim ayni konudan fazla oldugunu soyluyor.fakat arkadaslar biz yoneticiler herzaman mesajlarla ve kimi zaman kisisel uyarilarla forumda arama yapmadan konu acmayiniz diye uyari yapiyoruz
2-Biz yoneticilerinde insan oldugumuz vede etten kemikten oldugunu unutmayiniz lutfen vede bizde hatali olabiliriz vede bu durumlarda bizlere pm (ozel mesaj )yoluyla mutlaka ulasiniz.
3-bazi arkadaslar maaalesef insan iliskilerine dikkat etmemekte forumdaki yazilarinda birbirlerine merkep demeye kadar varan cumleler sarf etmektedir.bunlar yapilmasi hicte hos olmuyor
4-arkadaslar bu konuda basindan beri forumun iceriginde yapilmasi istenen degisikliklerle ilgili bir tane yoruma rastlamadim acikcasi surekli olarak biz yonetici arkadaslara karsilik bir saldiri durumu mevcut veya iste forumumuz iyi guzel diye yazanlar olmus.ben sizlerden beklerdimki iste Scada bolumumuzun su sekilde olmasi veya su sekilde duzenlenebilirmi
robotik bolumunu soyle yapabilirmiyiz diye onerilerinizi beklerdim
5-arkadaslar biz bu forumda yaptiklarimizi tum yonetici arkadaslar saatlerce yapilan toplantilar sonunda aliyoruz

Ben şahsım adına formun çok sağlıklı paylaşımlar sağladığı kanısındayım. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri